Wpis z mikrobloga

#inwestowanie #oszczedzanie
Hej, czy ktoś może używa(ł(a)) flexible account od Revoluta? Dają ok 5% na koncie dolarowym ale chyba nie jestem zbyt biegły by ocenić co to za produkt ani jak bezpieczny jest (czy ma jakieś gwarancję i do jakiej kwoty), a trochę boli że poduszka w USD tylko generuje koszty utrzymania konta w banku.
  • 6
@Xianth2: działam z trzema podmiotami, w bardzo dużym skrócie chodzi o to, że udzielamy pożyczki dweloperowi na okres 15-30 miesięcy z poświadczoną notarialnie stopą zwrotu i zabezpieczeniem w formie gruntów/udziałów, zyski są wypłacane co kwartał kalendarzowy na konto. W pln standard ok. 10%, dla klientów negocjuje do 11,5% przy wolumenie 150-300k, przy większych kwotach da się coś więcej ugrać, w walutach to oprocentowanie jest niższe, ponieważ biorą na siebie ryzyko kursu,
@dontheking: ja bym bardziej szukała haczyka w lokatach bankowych, biorąc pod uwagę to ile jest kasy w BFG, a ile Polacy trzymają na rachunkach i lokatach. Skrócenie procedur, kosztu i czasu pozyskania kapitału przez dewelopera, gdzie pożyczki są zabezpieczone aktywami, umowa notarialna, ustawa deweloperska czy nadzorem KNF. Kilka lat temu jak w standardzie dawali 6 procent tez ludzie pytali gdzie jest haczyk, teraz po prostu stopy są wysokie, aktualnie jesteśmy po