Wpis z mikrobloga

#hotelparadise
#slowniczekhp

Tak sobie czytam na nowo ożywiony tag i pomyślałam, że może warto zacząć pisać słownik języka paradajskiego? Jest sporo haseł, które mogłyby go wzbogacić - w końcu bawią nas nie tylko wymyślane na bieżąco ksywki uczestników. :) Może uda się też sięgnąć do starszych edycji po hasełka?

Podrzucam parę haseł, może to będzie dodatkowa inspiracja. :)

MINI-SŁOWNIK PARADAJSKO-POLSKI

DUCH CHRAPANIA - choroba zwana w innych kręgach wentylozą.

GDZIEŚ TAM - uniwersalny dodatek pozwalający uczynić każdą rozmowę bardziej tajemniczą i ciekawą.

JAKBY - w języku paradajskim słówko używane wymiennie ze znakami interpunkcyjnymi (przecinki, kropki, wykrzykniki, wielokropki, pytajniki, cudzysłowy...).

MÓJ POKÓJ - język paradajski, dialekt sebiński: "wypier*alać, chcę poryczeć wyłącznie w obecności ludzi, którzy mi jeszcze nie podpadli".

MÓWIĆ O KIMŚ ŹLE - szyfr oznaczający w paradajskim "Nie wiem, jakie pytanie zadać, a coś trzeba było napisać, no i zawsze warto wiedzieć, czy mnie lubią".

ODPULIĆ - to akurat język staroparadajski, oznacza pozbycie się partnera, gdy na horyzoncie pojawia się ciekawsza opcja.

RELACJA - w języku paradajskim słowo oznaczające "nic z tego nie będzie, ale 100 tysięcy kusi, więc trzeba się poświęcić". Warianty: mocna relacja ("idziemy po finał"), relacja się rozwija ("trwa RR, musimy coś powiedzieć prowadzącej"), otwarty/otwarta na relacje ("partner/partnerka mi się nie podoba, będę się rozglądać").

ZA WCZEŚNIE ODPADŁA - język paradajski, dialekt lektorski: "nie da się o niej powiedzieć nic dobrego, ale coś powiedzieć trzeba".

C.d.n.
  • 24
  • Odpowiedz
@Null84: Brakuje również:
WAJB - atomsfera jaka towarzyszy uszestnikom wokół osoby lub miejsca, w obecności których się znajdują. Zwykle odbierana pozytywnie.

"Nie mam z nim żadnego wajbu" - czyli, grzecznie i kulturalnie, że nie ma między nimi mięty
"Ten wajb, ta atmosfera" - ten wajb i ta atmosfera sprawiają, że się zachwycają
"Ma fajny wajb" - czyli lecę na nią/na niego

GJACZ - inaczej gracz, osoba która przyszła do programu po
  • Odpowiedz
@Null84: Ah, zapomniałabym!
KOCHAM CIĘ - zwrot, najczęściej używany przez dziewczyny jako wyraz sympatii i uznania dla koleżanki, której poziom knucia wobec wszechświata jest na podobnym poziomie.
CIACH BAJERA - czyli, że "kliknęło". Albo że może "kliknąć" pomiędzy uczestnikami płci przeciwnych. Używane często w 2 sezonie, gdy weszła EwaCiachBajera. Potem zwrot ten, przeszedł do nowomowy mieszkańców.

@sassigrassi Wiktoria to w ogóle tak myliła słowa... Jakby miała porridge brain.
  • Odpowiedz
@Null84: A teraz coś najgorszego ze wszystkich edycji:
SZAKALAKA! - oznacza LIIIIISTTT! czyli wiadomość od produkcji, która na chwilę ożywi bezwład i apatyczność uczestników
  • Odpowiedz
@Null84: PALI MI SIĘ DUPA - kiedy uczestnik mentalnie przygotowuje się do pakowania walizek
CZAS POKAŻE - mydlenie wszystkim oczu, że para być może ma potencjał romantyczny. Tak naprawdę wiadomo, że czas uja pokaże, ale nie można tego powiedzieć wprost
RELACJA SIĘ ROZWIJA / IDZIE W DOBRYM KIERUNKU - droga ku ścieżce lojalności i 100tyś. nabiera rozpędu, już widać rogatki w oddali
  • Odpowiedz
@Null84 dodaje
OCZY CHU*** ZAROSLY jako synonim zakochania/ seksualnej fascynacji
CHCE CIE LEPIEJ POZNAC - ogólnie to mam Cię w dupie ale może razem dojdziemy do finału
BUDUJEMY RELACJE - gadamy o niczym o bez sensu, czasem polezymy obok siebie na leżaku
  • Odpowiedz
@Null84: To jeszcze dorzucę:
JESTEŚMY ZGRANOM EKIPOM - banda nudnych atencjuszy wyznająca zasadę że w kupie siła
DOBRZE NAM SIĘ ROZMAWIA - nic z tego nie będzie ale pozory utrzymywać trzeba
LUUUIIIZAAA! - zanzibaska pieśń godowa wykonywana późną nocą gdy partnerka poszła do innego
  • Odpowiedz
@Null84: mam nadzieję że się nie powtórzę,ale dla mnie hity to były:
- WET (tajemnicza postać o mocy magicznej)
- LIŚĆ BAMBUSA (rodzaj opalenizny paradajsowej)
- UCZESTNIKI (zgraja głąbów szukających atencji)
- PÓŁSZFETKA (suczka z rasy kundlowatych)
- RÒW MARAJSKI ( bardzo głęboko gdzieś w oceanie)
- MUR Z PODUSZEK ( osoba będąca w związku,ale śpiąca w jednym łóżku z inną, aseksualna relacja)
- ZAWODNIK MMA (imię męskie Bartek)
- CZEKAJ
  • Odpowiedz
  • 3
@Kakarot_Z: biere fszysko! ;)

Zapomniałam o:

CHCEM - czyli "chcę" do kwadratu i nie ma zmiłuj, musi tak być
FAJFUS - dowód najwyższego zaufania ("pokazać komuś fajfusa" - mieć z nim głęboką relację, chyba że jest się Wentylem)
  • Odpowiedz
@Null84: Jeszcze
NIE CHCĘ BYĆ OPCJĄ/ DRUGIM WYBOREM - lament po potężnym ciosie w ego gwiazdeczek wiejskich imprez które w HP wypadają przeciętnie
NIE BYŁO DEMOKRACJI - lament właścicieli hotelu którym należało się zwycięstwo
FRAJER - najgorsze co można komuś powiedzieć, hotelowe avada kedavra
Dowolne combo NIETOPERZ, PTAK, SSAK, PINGWIN - pokazanie poziomu wiedzy uczestnika
BATMAN, DZIAŁAMY, SZAFA, DŻDŻOWNICA - hotelowe Vandersexxxx
ODPULIĆ - przeciwieństwo zesparować
W OPÓR - liczba kalorii
  • Odpowiedz
@Null84:
OPCJA - pełne czułości określenie potencjalnej partnerki/partnera
NA OBECNĄ CHWILĘ wybieram X - 1.rozglądam się za inną opcją, ale póki co trzeba robić dobrą minę do złej gry, żeby nie doświadczyć wyjebongo z paradajsu; 2.wprowadzenie nutki niepewności u partnera, żeby nie czuł się zbyt pewnie i nie kombinował za moimi plecami; 3. pozostawienie uchylonej furtki dla innych opcji na wypadek ewentualnej nagłej utraty obecnego partnera.

MAM JESZCZE 5 SUKIENEK -
  • Odpowiedz
@Null84: nie zapominajmy o:
KOP CHARAKTEREM - doping by wygrać konkurencję

POCZWÓRNE TOSTY - wstęp do kłótni z dupy

NIE BYŁO DEMOKRACJA - oburzenie, że wyleciało się tuż przed finałem

ODA DO RADOŚCI - nowy hymn Polski

PYTON KRÓLEWSKI - uznanie atrakcyjności partnera
  • Odpowiedz