Wpis z mikrobloga

@Ponury_przegryw jestem głupszy niż myślisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Faktycznie, dzięki za rozwiązanie!
Nadal nie działa, masz jakiś tip na zgrzytanie co kilkanaście sekund jakby czytało stare dyskietki, plyte polyka ale nic sie nie rusza? xD
@Ponury_przegryw Pamiętam jak przyszła do mnie PS5, włożyłem pierwszą grę dla testu i nie działało, przeżyłem mały zawał że napęd nie działa i trzeba reklamować bo byłem pewny że wsadziłem poprawnie płytę.

No oczywiście okazało się że wsadziłem płytę odwrotnie i doszedłem do tego w miarę szybko.
@yngwerter Też taki objaw jest jak płytka jest uszkodzona/źle nagrana. Bo laser nie wie gdzie się "zaczepić" I wtedy właśnie tak zgrzyta bo próbuje odczytać. To dziwne że kupiłeś 2 egzemplarze i w obu jest ten sam problem.
Sprawdź na innej płycie.
@yngwerter Generalnie mam dość sporą kolekcję płyt z PS4 / PS5 i już dawno zauważyłem że przy różnych grach napęd różnie pracuje, raz względnie cicho i spokojnie, innego razu wpada w ogromny rezonans i generuje nieprzyjemny hałas. Nie wiem z czego to wynika ale tak jest, ale gry instalują się i działają poprawnie.
@Kakaladze problem leżał w tym że przy odpalaniu ps zgrzytalo w napędzie nawet bez płyty, połykał ją, zazgrzytało i nic się nie działo. Wymienili mi na miejscu na rękojmię i nowa już tego nie ma. To chyba ja mam takiego farta.
@yngwerter No chyba pech, nie słyszałem aby jakoś notorycznie padały napędy w PS5.

Ciekawe że ci na miejscu wymienili, miło z ich strony nie spodziewał bym się tego jednak po polskim elektromarkecie.