Wpis z mikrobloga

Nie wierze w boga ale i tak boje się, że pójdę do piekła (,). Zazdroszcze ludzią, którzy urodzili się w kulturze, która mówi, że po śmierc jest drugie życie czy coś. Miał ktoś podobne lęki i sobie poradził? Jak? Niby nie wierze ale co jeśli jednak?

#religia #lek
  • 15
  • Odpowiedz
Zazdroszcze ludzią, którzy urodzili się w kulturze, która mówi, że po śmierc jest drugie życie czy coś.


@Wandax: Akurat to właśnie mówi nasza kultura (chrześcijaństwo) - po śmierci jest drugie/dalsze życie w piekle lub niebie.

Jeśli myślisz o reinkarnacji, to chciałem zauważyć, że w tych wschodnich religiach reinkarnacja nie jest pożądana i oni dążą do tego, żeby przestać reinkarnować właśnie ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@kubako: Wiem wiem. Ale wolałabym mieć w lękach zakodowanych w dzieciństwie to, że znowu się odrodzę niż to, że wiecznie będę cierpieć w piekle.
  • Odpowiedz
@bigos555: Musi uzyskać pewien stopień świadomości żeby przejść w inne poziomy rzeczywistości, inaczej utknie w tych światach. Nikt nie postrzega więcej niż ma w sobie samym, jaki poziom duszy takie i jej horyzonty.
  • Odpowiedz