Wpis z mikrobloga

Pomijamy Mariye Takeuchi i Miki Matsubare bo znam. Chciałbym coś do karaoke co ma ten klimat jak Plastic love i wpada w ucho.


@shalisek: Szukaj coś od Night Tempo albo Desired albo Astrophysics(ale tylko te starsze bo teraz to trochę zmienił gatunek muzyczny).

Edit: Ostatnio na Apple Music wpadła płytka https://music.apple.com/pl/album/city-pop-essentials-drive/1700308871?l=pl

Jest też na YouTube ale nie szukałem. Jest kilka smaczków.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zamanosuke: wpisałem w google Night Tempo i pierwsze co mi wyskoczyło to jakieś remixy na kanale Artzie od MACROSS 82-99. Nie wiem czy o to chodziło, ale wcale nie jestem zawiedziony xD Niektóre są naprawdę spoko, no i nazwa projektu nawiązująca do jednej z moich ulubionych serii () Jak ktoś mixuje popularne utwory to można sobie dojść później do oryginału xD
  • Odpowiedz
@shalisek: No NT mocno nawiązuje do CityPop. Czasem sam komponuje w tym temacie.
Będąc dokładnym jest to coś bliżej vaporwave lub synthwave. Chociaż w tym konkretnym przypadku bardziej pasuje termin podgatunek.

Tak jak pisałem wcześniej: Ta płytka którą poleciłem zawiera większość z bardziej popularnych utworów. Dla mangozjebów pozycja obowiązkowa ponieważ zawiera pełną wersje openingu z pewnego romansu z lat 80 który nigdy nie był oficjalnie wydany w serwisach streamingowych. (Dla wtajemniczonych: Kimagure Orange Road pierwszy opening)

Od siebie polecam Akira Terao albo
  • Odpowiedz