Wpis z mikrobloga

Jako że powoli zbliża się sezon jesień-zima poszukuje alternatywy dla wycieczek rowerowych i postanowiłam kupić sobie #trenazer (a przy okazji dzięki niemu przekonam niebieskiego żeby pozwolił mi trzymać mój #rower w mieszkaniu a nie w wilgotnej komórce gdzie zardzewieje xD).

Tak więc proszę doświadczonych wykopowych rowerzystów o wyjaśnienie jak krowie na rowie, na co zwrócić uwagę kupując trenażer rowerowy, jak wybrać odpowiedni do roweru, czy unikać jakiejś firmy i tym podobne. Planuję kupić jakąś używkę z OLX i nie chce się naciąć.
  • 6
@mala_rybka Zależy jak chcesz jeździć, jaki masz budżet i jaką moc wykręcasz. Dla większości pewnie wbicie się w direct driver będzie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem, ale też i najdroższym (2-3k). Jak nie masz tyle kasy weź coś interaktywnego na tylne koło (np. Elite Tuo, Wahoo Snap) i spróbuj pojeździć na Zwift albo innych apkach. Przeglądnij sobie tag, na FB masz polską grupę Zwift i masz recenzje DC Rainmakera.
@mala_rybka z apek używam TrainerDay bo turbo tania a cały ten socjal innych mi nie jest do niczego potrzebny.

A trenażer jak trenażer. Najlepiej jakiś interaktywny. Bez tego nie ma żadnego sensu używać aplikacji.
Jeśli weźmiesz zwykły to pulsometr wystarczy.
@mala_rybka: Poniżej Elite Suito-t nie warto wydawać pieniędzy. Wahoo Kickr jest uważany za jeden z lepszych. Zwift Hub ma chyba najlepszy stosunek jakość/cena. Wahoo ma na swojej stronie opcję refurbish gdzie sprzedają używki które oni serwisują i niby są jak nowe a tańsze niż nówki.
  • 0
@Najmilszy_Maf1oso budżet mały, jestem raczej amatorskim i rekreacyjnym jeźdźcem. Dlatego też planuję kupić coś używanego. Nie mam dużych wymagań a wiedzy dotyczącej sprzętu jeszcze mniej. Wręcz nie wydaje mi się, żebym potrzebowała aplikacji, bo mam zamiar odpalać serial podczas jazdy i patrzeć w ekran, a nie na osiągi.

@Ex3_ dzięki za informacje o serwisowanych używkach - to może być to, czego potrzebuję!

@ChceMiSieKupe ciuchy można kupić swoją drogą, a trenażer swoją.