Wpis z mikrobloga

Posiadam zewnętrzną kartę dźwiękową Creative Sound BlasterX G6, do której dotychczas miałem podłączony headset HyperX Cloud Alpha 2 i byłem w miarę zadowolony.

Zachciało mi się jednak lepszej jakości mikrofonu, aby brzmieć bardziej profesjonalnie na telekonferencjach w pracy i kupiłem Audio-Technica ATH-M50xSTS.

Wiedziałem, że mikrofon od tych słuchawek jest na XLR, a nie jacka, ale sprzedawca w sklepie Top HiFi błędnie mnie poinformował, że w zestawie jest adapter na jacka. Takiego adapteru jednak tam nie ma. Kupiłem jakiś na Allegro za 30 zł, podłączyłem pod moją kartę dźwiękową, ale mikrofon jest BARDZO cichy.

Teraz zdaję sobie sprawę, że pewnie potrzebuję odpowiedniego DACa z wejściem XLR, który podbije mi głośność mikrofonu. Możecie coś polecić, żebym jakoś wybrnął z tej sytuacji? Takiego DACa chcę podłączyć do PC i laptopa przez USB.

Rozważam albo oddzielne rozwiązanie tylko do mikrofonu i używanie Sound Blastera pod audio, albo wymianę na pojedyncze urządzenie. Znalazłbym coś lepszego w cenie do około 800 zł od Sound Blastera pod względem jakości dźwięku z XLRem?

#audioboners #audio #sluchawki
  • 1
  • Odpowiedz