Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady ()

Idę na studia chciałem od początku kierować się w stronę it, wiem że ciężko teraz się dostać na juniora więc chciałem pójść na inf uczyć się na własną rękę i jakoś bym rozpoczął swoją karierę, lecz na informatykę na agh jest punktowana fizyka której nawet nie rozszerzałem w lo, przez co wynik nie był zawrotnie wysoki, mialem dobrze napisaną mature z matematyki. Dostałem sie na automatykę i robotykę #agh, na informatykę stosowaną zabraklo mi 2 pkt na 1000. Jest jeszcze szansa że się dostanę w ostatniej trzeciej turze. I teraz pytanie bo moim głównym wymaganiem od studiów jest to że chciałbym koniec końców wylądować w dobrej pracy jako programista a naczytalem sie sporo nie miłych rzeczy na temat air, że bardzo ciężki kierunek mało czasu wolnego, brak możliwości dodatkowej pracy, co sądzicie mirki co zrobić w tej sytuacji? Apropo air nie jara mnie specjalnie perspektywa zostania automatykiem w fabryce. Chętnie posłucham opinii osób co ukończyły te kierunki na uczelni ()

#studia #air #it #informatyka

Co zrobić

  • Informatyka stosowana o ile sie dostane 62.2% (28)
  • Automatyka i robotyka jak czas pozwoli praca 37.8% (17)

Oddanych głosów: 45

  • 5
  • Odpowiedz
  • 1
@bugnaw10
Jak chcesz iść w czyste IT to studiowanie na Airze nie ma sensu, dużo czasu poświęcisz na naukę przedmiotów, które ci się w niczym nigdy nie przydadzą.

Natomiast jeśli rozważasz pracę w branży, gdzie również się koduje i pracuje nad systemami sterowania w np. automotovie, to AiR będzie ok.

ostatecznie największe znaczenie o dobrej pracy będzie miało to, ile czasu poświęcisz na naukę na własną rękę.
  • Odpowiedz
  • 0
@narwi: dzięki za odpowiedź, chciałbym wylądować jako programista koniec końców i chciałem wiedzieć co w tej sytuacji zrobić, jak się dostanę na inf to tam też pójdę
  • Odpowiedz
  • 0
@bugnaw10
no właśnie wszystko sprowadza się do "programistą ale czego".

jak chcesz programować układy sterowania w automotivie czy tak jak ja w koparkach i maszynach budowlanych, to air będzie lepszym wyborem.

tyle, że w Polsce takiej pracy jest niewiele.. ja musiałem emigrować.
  • Odpowiedz
  • 0
@narwi: no właśnie na pewno jest to ciekawsze, programowanie maszyn. Lecz emigracja to duży minus, ale jeśli mój sufit ile kasy dostane na etacie bedzie podobny po obu kierunkach to inf będzie lepszym pomysłem, zawsze pozostaje mi możliwość zrobienia specjalizacji na 2 stopniu studiów na robotyke
  • Odpowiedz