Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem przeświadczenie, że Warszawa to nudne miasto w gruncie rzeczy, takie nijakie, bezpłciowe, wypełnione ludźmi marzącymi o sięgnięciu po te wszystkie możliwości…
Mieszkałem w kilku większych polskich miastach, mieszkałem w Holandii i w Anglii. Zechciałem też zamieszkać w Warszawie, w końcu stolica więc fajnie by było potrafić ją docenić.
Mieszkam tu już dokładnie rok i ni #!$%@? nie potrafię odnaleźć uroku tego miasta. Dalej jest dla mnie bezpłciowe, nudne i najzwyczajniej w świecie brzydkie. Miejscowi Warszawę uwielbiają, ale nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć na czym polega urok tego miasta.

A wy drogie wykopki jaką macie opinie o Warszawie?

#warszawa #defaultcity #stolica
  • 15
Miejscowi Warszawę uwielbiają


@Kentish: Najbardziej ci, co dopiero przyjechali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak szczerze to mieszkam tu całe życie i też się jakoś nie zachwycam, jakiegoś jednoznacznego klimatu nie ma, przez rozmiar Warszawa jest taka rozwleczona po dzielnicach i nie ma zwartej struktury jak typowe miasto z rynkiem i centrum, gdzie idziesz i masz wszystko. Trzeba czasami się naszukać pomiędzy lokalnymi perełkami jak ktoś chce
@Kentish ja lubię za to że każda dzielnica jest inna. Każde osiedle ma swój klimat. jest sporo budynków które mają zajebiście ciekawy układ architektoniczny.
Lubię za to że jest czysto i zielono.
Że jest przestrzeń i ładnie zrobione centrum wkomponowane w speluny i rudery.
jest niesamowity kontrast. mix kultur. dobre gastro. rzeka z bulwarami. plaża. tramwaj l. metro. lotnisko. na nawet 3 lotniska!
@Kentish: ja tam lubię ze względu na historie miejsc i ludzi, które odkrywam na każdym kroku.
Lubię przez to jak się zmienia o zmieniała, chociaż czasami jest mi smutno z tego czego nie ma.
Lubię za idee jakie jej towarzyszyły i klimat które mają ukryte miejscowki
@kidi1 o tak, to chyba jest jedna z rzeczy która najbardziej mnie uwiera

@IIIlIII Cóż, zgadzam się z chyba w całości. Transport miejski topka w Polsce jakościowo i cenowo (nawet przy obecnych remontach średnicówki), ale nie samym transportem człowiek żyje. Mieszkam w ścisłym centrum więc widoki na wieżowce mam jak pracuje z domu więc na mnie wrażenia nie robi. Szczególnie po mieszkaniu w Londynie. Osobiście bardziej cenię sobie zieleń, dużo osób mówiła
@Kentish: oh te speluny to specjalny klimat. Był kiedys taki klub nowa Jerozolima, (betlejem z serialu slepnac od świateł) tam to był klimat, dawny szpital z obdrapanymi ścianami stał się jedna z najlepszych przestrzeni imprezowych. W podobnym klimacie było 1500m do wynajęcia.
Nie bez powodu te kiły tak wyglądały. Z jednej strony nawiązanie do stylu znanego z zachodu a z drugiej strony to klimat Warszawy. Opuszczone zaniedbane budynki.

A jeszcze był
@Kentish: Ja jak mieszkałem w Warszawie to bardzo podobały mi się możliwości, których np. w moich okolicach totalnie nie ma.

Dużo imprez i koncertów z takiej muzyki jaką lubię najbardziej, sporo fajnych klubów, kina studyjne, bary mleczne z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo ciekawe miasto pod względem architektonicznym pomimo burdelu panującego w centrum.

No i też ludzie bardziej otwarci, łatwiej nawiązywałem tam znajomości z osobami myślącymi podobnie jak ja.

Ma to miasto swój
@Kentish: Warszawa jest jedyna w swoim rodzaju, trzeba zrozumieć jej historię by docenić jak teraz wygląda - czym była kiedyś, i jaka jest teraz. Cały przekrój historii i ludzi - królów, robotników, Powstańców, zaborców, Rosjan, Niemców, Żydów. Warszawa przed i powojenna to dwa różne miasta, ale wiele je łączy. Dzisiejsza Warszawa to znowu inne miasto, rozwija się w szalonym tempie - na dobre i złe.
Ludzie zazwyczaj nie znają miasta w
@Kentish: Ja Warszawę lubię, za na tle innych miast daje mnóstwo możliwości - zarówno zawodowych jak i rozrywkowych. reszta miast w Polsce nawet się na tym tle do Wwy nie umywa.

natomiast nie rozumiem tych sformułowań o bezpłciowości - co to w ogóle znaczy xD to miasto ma przebogatą historię, każda ulica to świadek wydarzeń, zarówno tych dalszych jak i bliższych, więc to jest dla mnie jeden z głupszych frazesów, jakie
@Kentish:

nudne miasto w gruncie rzeczy, takie nijakie, bezpłciowe, wypełnione ludźmi marzącymi o sięgnięciu po te wszystkie możliwości…

nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć na czym polega urok tego miasta.


Freethinker meme here
Wiadomo że tylko:

Gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała, A wszystko przepasane, jakby wstęgą, miedzą Zieloną, na niej z rzadka ciche grusze siedzą.


Wytłumacz mi na czym polega urok tych innych