Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem przeświadczenie, że Warszawa to nudne miasto w gruncie rzeczy, takie nijakie, bezpłciowe, wypełnione ludźmi marzącymi o sięgnięciu po te wszystkie możliwości…
Mieszkałem w kilku większych polskich miastach, mieszkałem w Holandii i w Anglii. Zechciałem też zamieszkać w Warszawie, w końcu stolica więc fajnie by było potrafić ją docenić.
Mieszkam tu już dokładnie rok i ni #!$%@? nie potrafię odnaleźć uroku tego miasta. Dalej jest dla mnie bezpłciowe, nudne i najzwyczajniej w świecie brzydkie. Miejscowi Warszawę uwielbiają, ale nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć na czym polega urok tego miasta.

A wy drogie wykopki jaką macie opinie o Warszawie?

#warszawa #defaultcity #stolica
  • 15
  • Odpowiedz
Miejscowi Warszawę uwielbiają


@Kentish: Najbardziej ci, co dopiero przyjechali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak szczerze to mieszkam tu całe życie i też się jakoś nie zachwycam, jakiegoś jednoznacznego klimatu nie ma, przez rozmiar Warszawa jest taka rozwleczona po dzielnicach i nie ma zwartej struktury jak typowe miasto z rynkiem i centrum, gdzie idziesz i masz wszystko. Trzeba czasami się naszukać pomiędzy lokalnymi perełkami jak ktoś
  • Odpowiedz
@Kentish ja lubię za to że każda dzielnica jest inna. Każde osiedle ma swój klimat. jest sporo budynków które mają zajebiście ciekawy układ architektoniczny.
Lubię za to że jest czysto i zielono.
Że jest przestrzeń i ładnie zrobione centrum wkomponowane w speluny i rudery.
jest niesamowity kontrast. mix kultur. dobre gastro. rzeka z bulwarami. plaża. tramwaj l. metro. lotnisko. na nawet 3 lotniska!
  • Odpowiedz
@Kentish: ja tam lubię ze względu na historie miejsc i ludzi, które odkrywam na każdym kroku.
Lubię przez to jak się zmienia o zmieniała, chociaż czasami jest mi smutno z tego czego nie ma.
Lubię za idee jakie jej towarzyszyły i klimat które mają ukryte miejscowki
  • Odpowiedz
  • 1
@kidi1 o tak, to chyba jest jedna z rzeczy która najbardziej mnie uwiera

@IIIlIII Cóż, zgadzam się z chyba w całości. Transport miejski topka w Polsce jakościowo i cenowo (nawet przy obecnych remontach średnicówki), ale nie samym transportem człowiek żyje. Mieszkam w ścisłym centrum więc widoki na wieżowce mam jak pracuje z domu więc na mnie wrażenia nie robi. Szczególnie po mieszkaniu w Londynie. Osobiście bardziej cenię sobie zieleń, dużo osób mówiła że Warszawa zielone miasto, ale tak szczerze to moim ulubionym w PL jest Gdansk, gdzie z prawie dowolnego punktu mam albo 20 minut zbiorkomem do lasu, albo nad morze i tego mi nic nie zastąpi.
Bardzo fajny komentarz. Podoba mi sie obiektywne podejście

@Badyl69 Mnie te speluny najbardziej rażą. Chociażby przy Kruczej, czy Placu Konstytucji. Koło bodajże budynku BFG jest coś takiego jak przychodnia squat. Zaniedbane to. Co do natury to j.w., mam porównanie do Gdańska i dla mnie Warszawa przy tym biednie wypada. Tramwaje ma każde większe miasto w Polsce,
  • Odpowiedz
@Kentish: oh te speluny to specjalny klimat. Był kiedys taki klub nowa Jerozolima, (betlejem z serialu slepnac od świateł) tam to był klimat, dawny szpital z obdrapanymi ścianami stał się jedna z najlepszych przestrzeni imprezowych. W podobnym klimacie było 1500m do wynajęcia.
Nie bez powodu te kiły tak wyglądały. Z jednej strony nawiązanie do stylu znanego z zachodu a z drugiej strony to klimat Warszawy. Opuszczone zaniedbane budynki.

A jeszcze był klub w zdewastowanym opuszczonym basenie.

Tego typu rudery które nic nie pasują do reszty to symbol tego miasta. Coś czego nie spotkasz
  • Odpowiedz
@Kentish: Ja jak mieszkałem w Warszawie to bardzo podobały mi się możliwości, których np. w moich okolicach totalnie nie ma.

Dużo imprez i koncertów z takiej muzyki jaką lubię najbardziej, sporo fajnych klubów, kina studyjne, bary mleczne z prawdziwego zdarzenia.

Bardzo ciekawe miasto pod względem architektonicznym pomimo burdelu panującego w
  • Odpowiedz
@Kentish: Warszawa jest jedyna w swoim rodzaju, trzeba zrozumieć jej historię by docenić jak teraz wygląda - czym była kiedyś, i jaka jest teraz. Cały przekrój historii i ludzi - królów, robotników, Powstańców, zaborców, Rosjan, Niemców, Żydów. Warszawa przed i powojenna to dwa różne miasta, ale wiele je łączy. Dzisiejsza Warszawa to znowu inne miasto, rozwija się w szalonym tempie - na dobre i złe.
Ludzie zazwyczaj nie znają miasta
  • Odpowiedz
@Kentish: Ja Warszawę lubię, za na tle innych miast daje mnóstwo możliwości - zarówno zawodowych jak i rozrywkowych. reszta miast w Polsce nawet się na tym tle do Wwy nie umywa.

natomiast nie rozumiem tych sformułowań o bezpłciowości - co to w ogóle znaczy xD to miasto ma przebogatą historię, każda ulica to świadek wydarzeń, zarówno tych dalszych jak i bliższych, więc to jest dla mnie jeden z głupszych frazesów,
  • Odpowiedz
@Kentish:

nudne miasto w gruncie rzeczy, takie nijakie, bezpłciowe, wypełnione ludźmi marzącymi o sięgnięciu po te wszystkie możliwości…

nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć na czym polega urok tego miasta.


Freethinker
  • Odpowiedz