Wpis z mikrobloga

@Dewasta: pisałem już kiedyś że zmieniłem swoją postawę bo ją przemyślałem i już tak nie piszę.
PS: żeby zachować uczciwość to pisalem jedynie że są obwisłe bo nosiła nieodpowiednią bieliznę, a dla kobiet z obfitym biustem źle dobierana latami bielizna właśnie stanowi problem.
PS2: kwestie związane z mentalnością kolonialną - polecam zainteresować się tematyką hejtu, jego genezą oraz tym czym różni się on w Polsce od przykładowo hejtu w Europie Zachodniej.
@kipman1: Różnica polega też na tym że takie usta powstają w wyniku świadomej decyzji a w przypadku piersi to naturalna kolej rzeczy. Nie zwracałeś też uwagi samej dziewczynie tylko komentowałeś tutaj, za plecami. Nie jesteś tak bardzo ponad hejtem jak myślisz że jesteś mój drogi. ;)
@Dewasta: mimo wszystko chyba jednak jestem, nie zrozumiałaś do końca mojej wypowiedzi :)
Bez sensu jest też stwierdzenie "Nie zwracałeś też uwagi samej dziewczynie tylko komentowałeś tutaj" - to jest właśnie ta mentalność kulturowa o której piszę - po co miałbym to jej pisać lub zwracać na to uwagę? Ja nie jestem od dobrych rad czy pomagania - ma wolną wolę i niech robi ze swoim ciałem co chce. Jeśli idę
@kipman1: Po piewsze o tym co nie zgadza się w twoim dumaniu to podstawowa sprawa, że Francja i owszem była krajem kolonialnym tzn kolonizatorów, a Polska nigdy taka nie była w całej swej historii. Po drugie chłop pańsczyźniany miał wecej do powiedzenia niż Murzyn na plantaci poniewaź chłop miał nadany odcinek połaci pola pana i na tzw pańszczyznę pracował dajmy na to 3 dni podczas zbiorów i to oddawał panu, ,
@kipman1: Pisałeś że "Czym innym jest zwrócenie uwagi dziewczynie z obwisłymi piersiami" jakby to miało Cię usprawiedliwić a było zwykłym przekręceniem byle tylko nie wyszło że byłeś w błędzie. XD
@Barbarellaa: Nic bardziej mylnego - jak to się mówi historię piszą zwycięzcy - dzieci w Polskich szkołach uczą się od 1945 roku do dnia dzisiejszego historii zakładającej porównywanie pańszczyzny do podatków. Absolutnie każda literatura historyczna, która powstałą przed erą komunizmu w Polsce przedstawiała całkowicie inną historię, a współcześni antropolodzy historyczni jednoznacznie wyśmiewają to co jest uczone w szkołach. Polecam szczególnie poczytać sobie w jaki sposób chłop pańszczyźniany w ujęciu społecznym (bo
@Dewasta: Wybacz, w tej kwestii będę stanowczy - piszesz głupoty żeby pisać bez podania argumentów.
Nie było w tym hejtu czy body shammingu - jeśli tego nie rozumiesz to twój problem, ale nie obwiniaj mnie za to że tego nie rozumiesz.
@kipman1: mocno naciągane z tymi zaborami, a ja nie zasiegam wiadomości z podręczników a vlogów niezależnych historyków na YT typu prawdziwa historia lub Jan Piński historia. Oni potrafią ja po czasach komunistycznych poprawić i uaktualnić i takie jak zaprezentowałam mają zdanie o pańszczyźnie. To w szkołach tak fatalnie opisują życie pańszczyźnianego chłopa jak ty noeisz, a on miał się dobrze, no taki jego parobek już gorzej ale chłop był ok.