Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że takie pytania są z dupy, ale chodzi mi w tym momencie tylko o przybliżone koszta - czy szykować się na spory wydatek (kredyt) czy wystarczy jakaś mniejsza kwota jednorazowo...

W domu rodziców zaczyna ostro sypać się dachówka (stara, jeszcze z lat 70, robiona na wapno). Już po krawędziach ostro spływa woda do środka i wiadomo, że co pół roku malowanie i zabezpieczanie tego to robota dla idiotów, a grzyb i pleśń zaczyna co raz mocniej wychodzić.

Pytanie - co teraz wychodzi najtaniej w robociźnie i kosztach materiałów? Dach ok. 50m2. Domyślam się, że przekładać tego na nowo to nie ma co, są nowsze i lepsze materiały. Czy można zaczekać z ociepleniem dachu "na potem" i teraz zrobić tylko wierzchnią warstwę? Strych od zawsze nie był izolowany, więc jak jest opcja to pewnie rodzice wolą zaczekać z tematem. Chodzi tylko o to, żeby w zimę nie lała im się woda na głowy...

#nieruchomosci #dach #remont #budownictwo
  • 6
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain:
Sama dachówka to grosze, robocizna jestem w tym wszystkim najdroższa.

Ceny robocizny na dachu za metr kwadratowy połaci dachowej, wycena 08/2023:

Konstrukcja więźby: 45 PLN
Blachodachówka: 75 PLN
Dachówka+deskowanie: 120 PLN

Koszt dachówki cementowej: 33 PLN/m^2, gąsior ok 100 PLN/mb.
Blachodachówka: nie wiem
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: najtaniej to ekofala albo blachotrapez ocynk, a najtaniej i tak żeby normalnie wyglądało to trapez albo blachodachówka
a ocieplić można kiedy chcesz, nie musi być od razu przy wymianie dachu
  • Odpowiedz
@poleglem: Ocieplenie od środka jak chcesz szybko i dokładnie to ekipa z pianą zrobi to w kilka godzin, potem na spokojnie możesz to pokryć płytami GK
  • Odpowiedz