Wpis z mikrobloga

#excel
Macie jakis pomysl jak z automatu ukryc wiersze jesli w kolumnie znajduje sie 0? Bez uzywania vb
Mam liste wierszy, jesli data wypada w obecnym tygodniu wbijam jedynke, jesli nie, to 0 . Chcialbym puscic office script zeby raz w tygodniu ukrywalo wiersze z 0. Jako ze jakos malo materialu to wrzucilem w chatgpt, wyplulo ponizszy kod:

function main(workbook: ExcelScript.Workbook) {
let sheets = workbook.getWorksheets();
sheets.forEach(sheet => {
let selectedSheet = workbook.getActiveWorksheet();

// Get the range of cells to hide
let range = selectedSheet.getRange("T:T");

// Loop through the cells
for (let i = 1; i <= range.getRowCount(); i++) {
// Get the cell at the specified row and column
let cell = range.getCell(i, 1);

// Get the value in the cell
let cellValue = cell.getValue();

// Check if the value is 0
if (cellValue === 0) {
// Get the cells in the row
let cells: Range[] = selectedSheet.getCells(i, 1, 1, 1);

// Hide the cells
for (let cell of cells) {
cell.Hidden = true;
}
}
}
});
}

Oczywiscie nietrafnie. Jakis pomysl jak to rozwiazac?
  • 10
  • 0
zera sa dynamiczne wiec co tydzien inne 7 wierszy posiada "1" a pozostale 0. jesli uzyje filtrow to wyfiltrowane rekordy pozostana bez zmian. Office scripts nie obsluguja filtrowania ponoc...
Mam liste wierszy, jesli data wypada w obecnym tygodniu wbijam jedynke, jesli nie, to 0 .


@portorico: a nie prościej zrobić sobie filtrowanie na górze tabeli i ukryć wszystko co ma "0" w polu które wyliczasz?
  • 0
@cohontes:

office script zeby raz w tygodniu ukrywalo wiersze z 0. Jako ze jakos malo materialu to wrzucilem w chatgpt, wyplulo ponizszy kod:


nigdy nie powiedzialem ze to vb :>

Nie moge bo ta sama tabelka bedzie wypelniana przez uzytkownika, lista produktow do wyslania bedzie slabo wygladala jak zmienie kolor czcionki dla 2 tysiecy wpisow :P tak samo nie moge uzyc formuly filter ani power query - arkusz ma byc w
tak samo nie moge uzyc formuly filter ani power query - arkusz ma byc w miare lekki

@portorico: nie możesz użyć filtra bo arkusz będzie za ciężki? Wtf

czyli bedzie widoczny poprzedni tydzien pomimo tego ze jedynki juz sa zerami.

to sobie raz w tygodniu klikniesz dwa razy, żeby je znowu ukryć. To jest najprostszy i najszybszy sposób
  • 0
@Limonene: nie wiem czy ty nie czytasz ze zrozumieniem tego co jest napisane czy tez po prostu walisz posty żeby ręce uspokoić, ale niech będzie ze na "to" odpowiem.

1. Napisałem formuły filter, nie filtra. Jak działa ta formula to sobie wygoogluj, ale nie ma opcji albo przynajmniej ja nie widzę zastosowania tej FORMULY w tabeli gdzie są wprowadzane dane - należałoby wtedy stworzyć 2 taby na jeden obszar, a jest
@portorico: sam czytaj ze zrozumieniem - ja piszę o filtrze, nie o formule. Dane o których piszesz brzmią jak zwykła tabela z dodawanymi wierszami, jeśli będziesz miał na niej filtr odznaczający zera, to po ich dodaniu do wierszy klikasz filtr, klikasz OK i viola - zera ukryte. Dwa kliknięcia, nie osiemnaście

jakbym miał słuchać takich geniuszy to bym sobie 3 razy w tygodniu siedział po 5 godzin klikając "filtry". Same twoje