Wpis z mikrobloga

@login_cwiczebny: przejrzy kw w internecie i ogarnie zaświadczenie o braku zameldowania xD

Też zaoszczędziłem na pośredniku i też jestem zadowolony - nie dość, że nikt nie mącił przy umowie i nie nakładał presji, to z właścicielem dogadałem się na niski zadatek, a nie taki jaki chcą te pijawy w wysokości 10%, bo wiadomo, że wynagrodzenie pośrednika trzeba zapłacić najpóźniej na etapie przedwstępnej, wiec żeby właściciel nie stracił jak nie dojdzie umowa
przejrzy kw w internecie i ogarnie zaświadczenie o braku zameldowania


@opewnieJerzy: to sobie ogarnę w momencie jak pojadę do banku z zaświadczeniem o zarobkach. W kadrach jedna wizyta, w banku trzy. Raz do notariusza, i raz do sądu.

Nie wiem ile z tego ogarnia pośrednik, ale i tak to nie jest warte tych pieniędzy, które trzeba mu zapłacić za przerzucenie papierów z kupki na kupkę.
@login_cwiczebny: u mnie zaświadczenie o niezameldowaniu i braku prowadzenia DG pod tym adresem ma przynieść na przyrzeczona właściciel i tyle, tak wpisałem w umowie.

Moje doświadczenie z pośrednikami było takie, że nic nie ogarniali, nawet nie mieli jakiejkolwiek wiedzy o tym co sprzedają. Na wszystkie pytania była jedną odpowiedź - zapytam właściciela. jakbym sam tego nie mógł zrobić.

A pijawy przy tym takie, że jak właściciele wystawili mieszkanie (starsi ludzie) to
@Uzytkownikportaluwypokpeel: a mówimy o bk2%? Mi przyspieszył w aliorze mocno wniosek, w Pekao w zasadzie idę jak burza, teraz dopiero czekam już ok tydzień na ostateczną. Od 11 sierpnia (złożenie wniosku) miałem już finansowa i rzeczoznawcę. Poza tym chodzi o komfort tego, że nie musisz iść do trzech banków, tylko wszystko załatwiasz w jednym miejscu. A za darmo to uczciwa cena