Wpis z mikrobloga

Czy takie buty zapewniają ochronę stopy na poziomie standardowych pełnych butów motocyklowych (takich bez sznurówek, nie wiem jak się nazywają) czy jednak bardziej codzienny wygląd jest tutaj kosztem bezpieczeństwa? Chciałbym kupić buty w których nie będę się czuł dziwnie poza motocyklem, a te na przykład wyglądają w miarę normalnie.
#motocykle
Amenotejiikara - Czy takie buty zapewniają ochronę stopy na poziomie standardowych pe...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 10
@Amenotejiikara: przed otarciem chronią, przed skręceniem kostki nie. Nie kupuj z myślą, czy będziesz się czuł dziwnie, tylko pod kątem użytkowania. Chcesz w nich chodzić, pracować, to bierz krótkie. Ja mam wysokie i tak je lubię, że mógłbym w nich chodzić na codzień, choć to niewygodne :)
@Amenotejiikara: albo wygląd i normalne czucie albo bezpieczeństwo, miałem kilka mniejszych lub większych 'gleb', coś tam wiem. ostatnio wbiegła we mnie sarna, odbiła się od przedniego koła i poszła w prawą nogę, nogą urwałem podnóżek, dosłownie ścięło śruby, w tym bucie ze zdjęcie raczej bym się pożegnał ze stopą
@Amenotejiikara zależy też na czym i jak jeździsz. sam mam 2 pary krótkich (TCX Zeta wp i jakaś parę na lato) są krótkie, ale się sprawdzają (jakby nie buty to po 1 szlifie bym mial skręcona/rozwalona kostkę i palce pewnie zjechane do kości). mimo, że latam w krótkich to nie siadają mi moto trampki. wychodzę z założenia że buty na moto to buty na moto. bierzesz ze sobą 2 parę cywilnych na
@Amenotejiikara: Jeśli masz zamiar jeździć głównie po mieście do pracy czy tam po bułki do sklepu to kup te buty. Dlaczego? Bo na pewno je wtedy założysz, w przeciwieństwie tych do wysokich, plastikowych. Ogólnie ciuchy motocyklowe miejskie są spoko, bo po prostu je zakładasz.
@Amenotejiikara: nie kupuj, to jest shima, z czasem się zniszczy i będziesz narzekał. To raz. Dwa, nie chroni w 100%. Do miasta się nada, na dłuższą trasę ja mam po prostu wysokie sportowe. Nie wyobrażam sobie nie mieć takich trampek do miasta/sklepu. Także szukaj dobrych jakościowo i bierz.