Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna sprawdzony dobry środek, który usunie plamy z antyperspirantu z bawełnianej czarnej koszuli i nie uszkodzi koloru?
Na necie porady z tarciem sodą jakieś inne czary, ale chciałem spytać czy ktoś sprawdził lub znalazł faktycznie skuteczny sposób?
Może ktoś poleci jakiś odplamiacz dobry do czarnego?

#kiciochpyta #modameska #modadamska
  • 10
proszkiem nie usuniesz tych plam ani żelem,


@rzub3r: tabletka, płyn do płukania i długie pukanie. Jeśli nie usuniesz plam to znaczy, że:

- albo używałeś wzbogaconego uranu a nie antyperspirantu
- albo miałeś wywalone przez 8 miesięcy i chodziłeś z białymi plamami pod pachami.

Jeśli to drugie to wyrzuć koszulę i kup nową. Jeśli to pierwsze to przerzuć się na inny antyperspirant.
@rzub3r: akurat nie plamy z antyprespirantu, ale inne trudne (brudne mankiety, kołnierzyki, itp.) usuwałam mydełkiem do odplamiania dr beckmann (jest w rosmannie). Widzę, że mają też specjalny spray do plam z potu i dezodorantu. Nie próbowałam, ale może by dało radę
@programista15cm @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: stosuje kulkie z roleala bo te na mnie działają, zawsze kupowałem tego co nie zostawia plam i było ekstra, raz przy zakupach na szybko, akurat tego nie było i wziąłem żółtego loreala. Tak załatwiłem sobie drogą koszulę, która po jednym wyjściu ma plamy. Pilnuję takich rzeczy, zresztą nie jest to skomplikowana czynność: wystarczy posiadać zmysł wzroku oraz poczucie estetyki nieco wyżej jaskiniowca, żeby zauważyć w trakcie prasowania kiedy i
@rzub3r namaczanie w occie i regularne pranie na długim programie (Eco). Nie od razu, ale z biegiem czasu odprały się takie antyperspirantowe skamieliny z czarnych ubrań.