Wpis z mikrobloga

#kontobankowe #jdg #banki #firma

Mirasy przedsiębiorcy, na co należy przede wszystkim zwracać uwagę przy wyborze firmowego konta bankowego? Takie z życiowe sprawy, nie dla wszystkich oczywiste.

Wiele z sugestii padających tutaj dotyczy banków, które nie mają w mojej okolicy placówki, np. mBank. Skreślić je od razu?

Pozdro
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mystichussar: nie ma za bardzo znaczenia xD ewentualnie darmowe prowadzenie + darmowe przelewy. i tyle. no może jeszcze żebyś miał konto firmowe w tym samym banku co osobiste, żebyś mógł szybko i wygodnie sobie kasę przerzucał - i tyle.
  • Odpowiedz
@mystichussar: to zależy czego potrzebujesz. mBank akurat w moim miescie ma pełnoprawny oddział a Alior np ma tylko placówke partnerską a oddział jest 50km dalej. Jeśli tylko potrzbujesz żeby na konto kasa wpływała to byle który bank. Jak chcesz czesto przewalutowywac kase po dobrych kursach i wygodnie to polecam mBank, bo ma przyjemna platforme walutową.
najlepiej firmowe założyc tam gdzie masz prywatne+ dodatkowo drugie prywatne w innym bnaku jakby ten
  • Odpowiedz
Wiele z sugestii padających tutaj dotyczy banków, które nie mają w mojej okolicy placówki, np. mBank. Skreślić je od razu?


@mystichussar: potrzebowalem raz zaswiadczenie do urzedu skarbowego przy zwrocie VATu - potwierdzenie przez bank ze prowadzi mi rachunki. niby to tylko w oddziale mozna zalatwic, ale jak pogadalem z "opiekunka" konta, to mi wyslala to zaswiadczenie kurierem.
nigdy w oddziale nie bylem
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_ dzięki za spostrzeżenie. Pytanie czy opiekun zrobił to z łaski czy to jego robota.

Ja już podjąłem decyzję po analizie uwag wykopowych I od znajomego. Wybrałem bank, w którym mam jedno z kont prywatnych i dodatkowo jest oddział w pobliskim mieście. Czy to dobra decyzja, to okaże się.

Na ten moment dzięki Wam za spostrzeżenia.
  • Odpowiedz
nie dla wszystkich oczywiste


@mystichussar: z takich nieoczywistych rzeczy upewnij się że limity na transakcje będziesz mógł zmieniać online. Swego czasu miałem do zapłacenia jebitnie duży vat, a przy próbie zmiany limitu na płatności okazało się że... mogę to zrobić jedynie w odziale.

Miałbym to w dupie gdyby nie to że nie mieszkałem wtedy w Polsce. Już pomijam fakt że to musiał być jakiś specjalny odział, a nie losowy. Tak
  • Odpowiedz