Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy. Tata znalazl dzisiaj na działce sarnę w stanie jak na załączonym filmie. Co robić, do kogo dzwonić? kto może pomóc zwierzęciu w niedzielę? Dzwoniliśmy na 112 to przekierowali nas na policję i dyspozytor zasugerował poczekanie aż zwierze skona! #afera #zwierzaczki #zwierzeta
dbaczek - Mireczki pomocy. Tata znalazl dzisiaj na działce sarnę w stanie jak na załą...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dbaczek: Straż Leśna. Ewidentnie po wypadku jest (nie rusza prawą częścią w żaden sposób). Co do dyspozytora, to proponuje znów zadzwonić na 112 i nagrać gościa, który mówi "że poczekać, aż zwierzę skona".

Ewentualnie spróbuj na Animal Patrol - 986
  • Odpowiedz
@dbaczek: tez kiedyś miałem podobną sytuację, tylko zwierzę mniejsze. Finalnie spakowałem je do auta i sam odwiozłem do takiego pogotowia prywatnego, gdzie się nim zajęli. Wcześniej to z nimi ustaliłem telefonicznie i oczywiście szukałem tego miejsca dość długo w sieci.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zyxen niestety Animal patrol umywa ręce bo działa tylko na terenie Rzeszowa a zwierze znajduje się 200 metrów od granicy miasta... lesniczy zasugerował telefon do koła łowieckiego. niestety tam nikt nie odbiera. Dostał wodę i daliśmy mu spokój, nic więcej na ten moment zrobić się za bardzo nie da.
  • Odpowiedz
@dbaczek: Spróbuj jeszcze tutaj:

Fundacja Bieszczadziki (511-837-783)
Fundacja ADA (16 678 71 68)

To są dwie jednostki wpisane w Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Do 17 odbierają telefony każdego dnia.
  • Odpowiedz
@Ovis_aries: Pięć metrów od ściany i sprincikiem baranek. Albo jakieś leki weź może. Ewentualnie okulary wyczyść i przeczytaj jeszcze raz to, co pisałem ja czy @powsinogaszszlaja. Żeby dodzwonić się do TEGO SAMEGO DYŻURNEGO musisz wykręcić 112 i zostać przekierowany.
  • Odpowiedz
@zyxen: Kolejny operator nie ma obowiązku gdziekolwiek cię przekierowywać. Wręcz przeciwnie, takich rzeczy się nie robi. Więc dzwonienie w tej sprawie na 112 to bezcelowe blokowanie nr. alarmowego. OP powinien dzwonić bezpośrednio do dyżurnego. Nr tel. jest dostępny na stronie policji.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Argument nie do podważenia. Nie ma nic wspólnego z tematem i ma niewiele wspólnego z prawdą, ale przynajmniej rozwiałeś wszelkie wątpliwości co do swojej osoby. Polecam lekturę ustawy o Systemie Powiadamiania Ratunkowego i rozporządzeń z nim związanych.
  • Odpowiedz