Wpis z mikrobloga

Mirki konsolowe, chce kupic sobie używane #ps3 i widzę, że ceny wahają się od 150 do nawet 600+zł na olx (gola konsola). Nigdy nie miałem żadnej konsoli, czy jest coś na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę przy używce poza kwestia wizualna (rysy, zadry) i pojemnością (skoro i tak gry odpala z płyty to pojemność ma aż takie znaczenie?)? Będę wdzięczny za porady!

#playstation #playstation3 #konsole #gry
  • 18
  • Odpowiedz
@obciq: Kupujesz ps3 super slim (najnowszy i najmniej awaryjny), dysk ma znaczenie bo gry się na niego instalują ale 160/320 styka, 500 jak tanio to też ale nie ma sensu dopłacać

Przerabianie jest baaaardzo łatwe, pad musi być tylko i wyłącznie DualShock, nie sixaxis bo nie ma wibracji

Optymalna oferta to około 200zł (pad, konsola). Zasilanie to zwykła 8, kabel
  • Odpowiedz
@login4znaki: Jakiś czas temu szukałem info na temat tego czy jestem w stanie przerobić swoją super slimkę, ale dowiedziałem się, że tego modelu nie da się przerobić. Czy uległo to zmianie od tamtej pory?
  • Odpowiedz
@login4znaki @obciq super slim ma wersje 500 i 12 GB, 160 i 320 to zwykły slim. ja mam superslima 500 GB, działa spoko, zmieści się wszędzie, głośne chłodzenie i niezbyt ładny wygląd. Zwykły slim na pewno jest dużo bardziej elegancki. Imo obojętne czy weźmiesz super slim 500 GB czy Slim 160/320 GB, ale na pewno nie bierz zwykłego najstarszego PS3, tzw. fat, chyba że w idealnym stanie i tylko do
  • Odpowiedz
@obciq: Jeśli nie interesuje Cię przeróbka*, to najnowszy model super slim z dyskiem obojętnie jakim. Dyski talerzowe 2.5" sata są bardzo tanie, a wymiana to praktycznie włożenie nowego i przejście przez kreator konsoli. Co do padów, to bez skończenia doktoratu z padologii stosowanej masz małe szanse na rozpoznanie podróbki na podstawie fotki. W trakcie grania zorientujesz się jeśli np. gra będzie wymagała sixasis, a twój kontroler tego nie będzie posiadał.
  • Odpowiedz
@login4znaki: Zgadzam się, ale mi Hen działał słabo. Losowe zawieszenia się konsoli włączając grę, potem reset>czekanie aż przeskanuje hdd>włączenie xmb>włączenie hen o ile się nie zepsuje i nie zrobi resetu konsoli. Może to już poprawili, ale u mnie cfw rozwiązało problem raz na zawsze
  • Odpowiedz
@obciq najbardziej udane modele slim - numery cech-21xx oraz cech25xx

mało awaryjne były też ostatnie FATy np CECHL, ale one mają już swoje lata i mogą być zapchane kotami w środku.

SLIM będą najmłodsze, teoretycznie najmniej wyeksploatowane jednak jakościowo jest to regres do starszych wersji:
- słabej jakości gniazda
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@login4znaki @ZlodziejBilonownic @GRBAS ogarnąłem za 160 zł z dwoma padami (jeden oryginalny), slim 160 3004B, stan powiedziałbym bardzo dobry. Nie chciałem przerabiać, ale później zobaczyłem ceny tytułów które mnie interesują (God of War, MGS i kilka innych exow)... 200 zł+za używkę xD w PS store też ceny z kosmosu za wieloletnie tytuły. A ja wcześniej robiłem wstępny research i jak zobaczyłem że płyty chodzą po 10-15 zł to myślałem,
  • Odpowiedz