Wpis z mikrobloga

Złamałem i zwichnąłem wczoraj palec - wyglądał tragicznie, #!$%@?ło mnie strasznie. Na sor'ze spędziłem 9h... Pół słoika ketonalu nic nie pomagało. A to tylko palec - nie wyobrażam sobie jakbym miał tam tyle czekać ze złamaną nogą/ręką. Ahh ta nasza służba zdrowia. Nie polecam
#sor #pogotowie #nfz
  • 8
  • 0
@szynszyla2018: no ja w lublinie w dużym szpitalu, pierw mi radzili żeby jechać gdzieś indziej, zrezygnowałem. Nic by to nie zmieniło, bo potem przyjechała babka co mówiła że już w 2 szpitalach była i wszędzie jej mówili, żeby jechała gdzie indziej... U mnie trzeba było tylko nastawić i założyć szynę, jak dla mnie to i ratownikowi medycznemu pozwoliłbym to zrobić, ale pytałem i nie chcieli. Musiał to być ortopeda.
@lukiboss: Ratownicy medyczny nie są uprawnieni do nastawiania zwichnięć, stąd czekałeś na lekarza. Uraz palca bez jakiegoś krwotoku/ amputacji itp nie jest bezpośrednim stanem zagrożenia życia i zdrowia więc na Triage dostałeś pewnie zielony lub niebieski kolor. A to czas wyczekiwania na pierwszy kontakt z lekarzem. Pacjenci przychodzą non stop i jeśli pojawią się pilniejsze przypadki to lekarz do jakiego zostałeś przypisany zajmował się wpierw nimi.
  • 0
@PKNOrlen: tak? to jak wytłumaczysz to, że po mnie do kolejki przyszedł chłop co ma rehabilitacje kolana, no i kolanko mu spuchło - nic poza tym - został przyjęty przede mną... A ja w kolejce zwijam się z bólu, naszprycowany połową opakowania ketonalu... Tak samo babka po stłuczce, gdzie ledwo się musnęli - również przyjęta przede mną, mimo iż sama mówiła że nic jej nie jest i w sumie to chce
@lukiboss: Osoba po kolizji drogowej może nie zgłaszać od razu żadnych dolegliwości, nie znaczy to jednak, że wszystko na 100% jest z nią w porządku. Powinna dostać wyższy priorytet na triage ze względu na potencjalną szerszą diagnostykę. Czemu lekarz zajął się szybciej pacjentem z kolanem? Na to pytanie nie jestem w stanie ci odpowiedzieć, nie ja dokonywałem triage, nie ja byłem lekarzem. Lekarze nie zawsze nas słuchają, czasem sobie wezmą pacjenta