Wpis z mikrobloga

@ujdzie: Albo kombinerkami tak? Bo w sumie to mam stara dziurawa detke z tego roweru oryginalna w rowerze ktora byla od poczatku ale sie przebila i kombinereczkami sobie przekrecilem z ciekawosci i wyszedl zawor.

Czyli zeby zabezpieczyc sie przed zartownisiami warto miec w zapasie kilka zaworkow w razie czego ze bym sobie wsadzil, napompowal i pojechal?
@pieczony_szczur_z_ogniska: ja się nie spotkałem z takimi żartownisiami jeszcze ani nie słyszałem o takich. Ale wożę ze sobą zapasowy rdzeń gdzieś przyklejony taśmą do jakiejś linki koło koła (kluczyk też i spinkę do łańcucha), bo już mi, lub komuś innemu, się przytrafiło ułamanie tej końcówki zaworka po odkręceniu go do pompowania.
@ujdzie: Taki zestaw bedzie ok? Taniej chyba nie dostane na Allegro. Jest 5 zaworkow, jest kluczyk i starczy zeby:

1x rozwalila mi sie koncowka po odkreceniu do pompowania
2x ktos zrobil zart z wykreceniem obydwu wentyly i zabraniem ich

https://allegro.pl/oferta/trezado-wklad-wentyla-presta-5-szt-kluczyk-10793075311?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=MTNjMTcxOGEtN2E1Yi00NmQ1LWFkMDMtNGFiZTA0YzZiNjU5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b688a0a1-d48a-489f-96ce-b62d65ce9055
@pieczony_szczur_z_ogniska: nie ma znaczenia, presta to presta.

W przypadku tubless właśnie częściej są problemy z tymi rdzeniami, np. zaklejają się, częściej pompujesz, itp. Do tego trezado raczej siedzi w systemach związanych z tubeless, więc pewnie z rozpędu tak napisali.