Wpis z mikrobloga

@Tulky: Nieuchronność i wymiar to jedno, ale powód karania jest równie ważny - a nawet ważniejszy ;)

Zwłaszcza przy tym trybie operowania, gdzie wydawane będą listy gończe za używanie nieprzyzwoitych słów, a różnego rodzaju kreatury typu tramwajowi onaniści czy znani w kręgach policji drobni złodzieje będą chodzić wolno, bo "mała szkodliwość czynu" czy coś w tym guście
@GlodnaCykada: Kiedyś jak zatrzymałeś gościa poszukiwanego listem gończym to była rzadkość i faktycznie zazwyczaj jakieś poważne tematy. A teraz wystarczy ze gościu się ukrywa i nie został zatrzymany przez jakiś czas i sąd zarządzenie zmienia na list gończy. W tym roku spokojnie już z 10 takich poszukiwanych miałem, każdy miał jakieś tam odsiadki za wykroczenia albo przestępstwa pospolite.
Jak taki gangster im ucieka, to, jak mają złapać tego Jaworka, ja #!$%@?ę xD


@Czarny-rycerz_40k: ale kto im ucieka, dostał mandat albo grzywną którego nie zapłacił i przez zmiany przepisów z urzędu wystawiany jest list gończy i tyle, brzmi zabawnie i jest trochę absurdalne ale prawo jest takie samo dla wszystkich, nie działa wybiorczo a to że sporo ludzi nie rozumie jak działa to już ich problem
@niebiesko-niebieski: Jak najbardziej ma to sens. Chociaż to trochę smutne (zabawne? absurdalne?), że obecnie (co teraz wiem, dzięki Tobie) z automatu taki list wyjdzie, kiedy ktoś się ukrywa, nawet za byle głupotę, a w mojej świadomości do tej pory coś takiego jak list gończy to właśnie było zarezerwowane raczej do poważniejszych przestępstw. Zwyczajnie straciło to na wartości, kiedy takim listem będzie poszukiwany zarówno groźny morderca i ktoś, kto nie zapłacił mandatu
@Keiosss Co ma do tego Policja? Bo nie rozumiem beki z Policji w tej kwestii. Albo jesteś niedouczonym dzbanem, albo udajesz głupiego. List gończy wydaje sąd, a nie Policja. Mało tego, Policja ma obowiązek upublicznić taki list gończy, więc obojętnie czy im się to podoba czy nie, to muszą to zrobić.
@Keiosss: prawdopodobnie idiotyzm i policja zajmująca się głupotami ale jest też możliwy inny scenariusz:

- patol drze ryja, używa wulgaryzmów, dookoła są ludzie, małe dzieci itd
- zauważa to patrol i tłumaczy mu, że tak nie wolno, a skoro mamusia i tatuś dobrze nie wychowali to go nauczą mandatem
- odmawia przyjęcia mandatu, na co policjant puka się w czoło czy on chce iść do sądu z taką pierdołą i zapłacić
@Tulky: gdyby tylko 10% zapału do karania niewinnych obywateli policja użyła na łapanie pedofilów w kościołach to byśmy żyłi w znacznie lepszym kraju