Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu no nie Covid tylko rząd XD wiele krajów miało takie same obostrzenia albo i gorsze i żyją. Nie wiem czemu #!$%@? się do tego, po prostu zarządzanie polską gospodarką przez nasz kochany rząd tak wygląda.

Polska była pokazywana jako wzór działań podczas covidu między innymi w Hiszpanii i Norwegii (szybkie zamknięcie szkół, ograniczenie wychodzenia). Ciężko się niezgodzie z tymi decyzjami z perspektywy czasu.

Ale rozwalanie gospodarki to nie tylko całkowity (potrzebny)
no nie Covid tylko rząd XD wiele krajów miało takie same obostrzenia albo i gorsze i żyją. Nie wiem czemu #!$%@? się do tego, po prostu zarządzanie polską gospodarką przez nasz kochany rząd tak wygląda.


@Ka4az: tiaa wszystko dobrze. Poczytaj jak amerykanie #!$%@?ą jak #!$%@?ło im to gospodarkę, ile teraz kosztuje jedzenie, jakie kosmiczne ceny mają zwykłe domy, jak niedowierzają że ceny nowych aut podskoczyły 2x względem tych z 2019. Miliarderzy
@Franekdolas23 chociażby zamknięcie szkół i firm na nauczanie/pracę zdalną. Przymus noszenia maseczek w miejscach publicznych gdzie było dużo ludzi. Przymus noszenia maseczek u lekarza, szpitalu. Ograniczenia odwiedzin w szpitalu. Ograniczenie ilości osób w restauracjach (w sensie limit na m2, bo restauracje bardzo często ustawiały stolik tak że inna osoba może na ciebie kaszleć - mówię to przed covidem). I trochę tego jeszcze jest, ale i tak do ciebie nie dociera.

I serio
  • 6
bo w mediach tylko szczuli coraz bardziej. Nie dało się oglądać telewizji, słuchać radia ani przeglądać internetu bo wszędzie tylko nakręcali panikę. Jedyny moment spokoju to było jak brałem auto i jechałem za miasto ale nawet wtedy nie było normalnie bo aby pospacerować po rezerwacie przyrody musiałem chować auto za wzniesieniem żeby przypadkiem policja nie zobaczyła


@SzubiDubiDu: ok masz resztę i dalej komentarz - o jezu bidulek xD i jak was
@SzubiDubiDu ale życie w stanach to nie była kolorowa sielanka XD to chyba tylko projekcja niektórych osób. Tam życie jest gorsze niż u nas. Wcale nie traktuje Ameryki jako super wyznacznik, bo tam żeby kupić/wynająć dom trzeba mieć ogromny kapitał.

A co do drugiej części to jest to normalne w każdym przypadku. Łatwiej jest pomnożyć miliony, które już posiadamy niż zarobić pierwszy. Przykładowo maseczki, które ktoś przed pandemią był w stanie wykupić
ale życie w stanach to nie była kolorowa sielanka XD to chyba tylko projekcja niektórych osób. Tam życie jest gorsze niż u nas. Wcale nie traktuje Ameryki jako super wyznacznik, bo tam żeby kupić/wynająć dom trzeba mieć ogromny kapitał.


@Ka4az: no właśnie nie. Przed 2019 było względnie tanio na prowincji a podczas pandemii domy były wykupowane przez fundusze inwestycyjne powiązane z Blackrock i Vanguard i zaczęto pompować ceny gdzie nawet chatka
jaką wolność Ci ograniczyli? czego nie mogłeś zrobić bez szczepionki?xd właśnie beka z tego kraju, że nie przycisnęli szurów kiedy było trzeba


@Lefty: uwielbiam jak wykopki uwielbiają ograniczać wolność komuś innemu a jak tylko ktoś wykopkom chce już ograniczyć to jest darcie #!$%@?
@seba-gala xd #!$%@? chłopie. Maseczki chronią jak ty jesteś zarażony żebyś nie pluł wszędzie. I bardzo dobrze. W Polsce jest dramat jak chodzi o przestrzeń osobistą, bo stare baby i ludzie się wpychają na ciebie na każdym kroku.
  • 1
@seba-gala: to co wrzuciłeś o tych maseczkach świadczy, że nie ma sensu z tobą rozmawiać xd maseczki nigdy nie miały chronić ciebie tylko innych i tyle

@prostychuop zacytowałeś nie moją wypowiedź, ale ok xd i co z tego co w tym linku? wolność ograniczona? nie.