Wpis z mikrobloga

#blackpill #lalka #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #robpill

Postanowiłem sobie obejrzeć dla relaksu nasz stary dobry 9 odcinkowy serial "Lalka" stworzony na podstawie powieści Bolesława Prusa.

Zachęciło mnie do tego memy czasem pojawiajace się na wykopie o tym, że Wokulski to był #cuckold, a sam nigdy tej lektury nie czytałem a serialu widziałem jedynie urywki w telewizji.

Zaskoczyło mnie w serialu to, że gdzie nie czytałem to "Lalka" miała między innymi oznaczać to, że Izabela Łęcka jest po prostu pusta. Tymczasem bohaterka wykazuje się w pewnym stopniu dojrzałością - na samym początku filmu mówi, że boi się jak Wokulski ją osacza - robi spółkę z jej ojcem, wykupuje jej srebra, wykupuje weksle jej ojca i podziera je. Porównuje nawet Wokulskiego do łowcy, który zastawia setki pułapek żeby chwycić zwierzynę czyli ją, a jej zdanie się nie liczy. I w końcu mówi, że skoro Wokulski chce się kupczyć to będzie go to drogo kosztować.
Z drugiej strony też nie lata za kimś kto ją obraża jak jej kuzyn baron Krzyszkowski - jak sama mówi jeden mnie próbuje zadręczyć, a drugi przekupić.
I tutaj naprawdę ciężko jej nie przyznać racji czy nawet nie poczuć pewnej dozy zrozumienia czy empatii względem osoby Izabeli Łęckiej. Wiem, że dalej będzie się szmacić z innym kuzynem o nazwisku Starski, ale tutaj do tego momentu nie jest tą tytułową głupią, pustą lalą, która nie rozumie świata.

Piszę to głównie po to, bo we wszystkich dyskusjach czy memach na temat lektury jedzie się po Izabeli, a o Wokulskim napisze najwyżej, że cuckold, tymczasem przez większą część powieści Wokulski był tak samo próżny i toksyczny jak tytułowa Lalka - odtrącał inne wartościowe kobiety, tylko dlatego że ładna buźka Izabeli przesłoniła mu cały świat, a jego jedyną ambicją było zapłacić setki tysięcy rubli, żeby tylko ją przelecieć.

A puenta jest taka, że większość facetów zachowuje się właśnie jak Wokulski- oddać mnóstwo kasy, mnóstwo energii i poniżać się wszędzie, żeby tylko pociumciać i jest to zachowanie tak samo płytkie i godne pogardy co u jakiejś głupiej lolitki wykorzystującej swoją urodę.
  • 10
@Lenac: Wokólski był desperatem który dodatkowo miał zbity łeb romatycznością.
Żył w świecie gdzie wszystko da się kupić, więc założył że po prostu kupi Izę XD
Był tak na nią napalony że po prostu nie chciał innej kobiety, bo kierował się własnym ptakiem XD
Poza tym nie wiem czy w książce czy w serialu te "wartościowe kobiety" były chociaż te 5/10...
Pamiętajmy że Wokulski mimo wszystko miał szmal i w sumie
@Lenac sam sobie przeczysz. Napisałeś ze odtrącał inne kobiety dla Izabeli a potem ze tracił energię i dał się poniżać za to żeby pociumciać. Jakby chciał tylko mitycznego segzu to by go miał bo go stać i znalazłby inne kobiety a jednak je odrzucał, wiec o mityczny segz nie chodziło a o uczucie, jakim jest miłość, był zakochany tylko w niej i dlatego stracił głowę. Miłość rządzi się swoimi prawami wiec nie
Napisałeś ze odtrącał inne kobiety dla Izabeli a potem ze tracił energię i dał się poniżać za to żeby pociumciać


@Infiniti46: Chodziło o to, że chciał pociumciać ją, bo była ładna jak Lalka. Tymczasem inne niebrzydkie były w okolicy, ale on widział tylko Izabele.

był zakochany tylko w niej i dlatego stracił głowę


@Infiniti46: Tylko on nie był zakochany, bo nawet ze sobą nie rozmawiali a juz wydał dziesiątki tysięcy
@Lenac jest coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia. Podobała mu sie wyraźniej bardziej niż inne wiec czuł w niej cos czego nie ma w innej, opisów miłosnych w książce było dużo, czytalem ja szmat czasu. Jeśli komuś „sperma” do mózgu uderza to chce zaruchac wszystko co sie rusza, nie ważne czy 10/10 czy 3/10. Poznałem takie osoby w życiu co im sperma uderzyła do głowy i inaczej to wyglada.
jest coś takiego jak miłość od pierwszego wejrzenia.


@Infiniti46: Po prostu jestem już stary i cynizm wyżyna się z mojego myślenia. Wiem, że milosc od pierwszego wejrzenia istnieje, tyle ze nie dla mnie.