Wpis z mikrobloga

heeeej
Chciałabym kupić obiektyw do lustrzanki Nikon D7500 i czy możecie mi coś polecić? Robię zdjęcia hobbystycznie, ale też zdążają mi się sesje dla kogoś więc chciałabym aby nowy obiektyw był dość uniwersalny. Tak żebym mogła robić ładne zdjęcia dla krajobrazu, ale również dla modelki mi pozującej. Ewentualnie może jakieś dwa obiektywy bym kupiła.. tylko właśnie nie wiem jakie i jak się w ogóle za to zabrać. Liczę na waszą wiedzę i pomoc ()

#fotografia #nikon #aparat #lustrzanka #obiektywy
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Nusaa coś szeroko i portretówka, czyli w przedziale od 18 do 85, najlepiej Nikon ale Sigmy też spoko. Światło 2,8 najlepiej. Szkieł z takimi parametrami jest multum, tylko nie podałeś jednego - budżetu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ruffio faktycznie, jakoś mi umknęło. Ogólnie to mam nadzieję na znalezienie czegoś do 2/3 tys. Chciałabym kupić przyzwoity obiektyw, aby poprawić jakoś zdjęć, ale też nie wydawać kupę kasy na to :/
  • Odpowiedz
  • 0
@Nusaa łooo panie - za tą kasę to możesz szarpnąć się na Nikkor 24-70 2,8 - używkę oczywiście. Do krajobrazu może być za wąsko, ale tu można wziąć coś ciemniejszego. Rozważ to bo dużo osób przechodzi na Z'tki i dobry czas jest na kupno.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ruffio ooo.. dzięki wielkie. Nie wiedziałam w jakim kierunku iść za bardzo. Rozejrzę się w takim razie ()
  • Odpowiedz
@privatus: to Nikon Z do bezluster a nie Nikon F
@ruffio: 24-70 to szklo do pelnej klatki, tu jest crop i bedzie jeszcze wężej.

@Nusaa: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM - swietne uniwersalne szklo, uzywane bedzie cie kosztowalo okolo 1k. Na dlugim koncu bedzie mialo 75mm wiec nawet portret sie tym przyjemnie zrobi.
  • Odpowiedz