Wpis z mikrobloga

#apple #iphone #telefony #ios #kiciochpyta

Drogie Mireczki, zastanawiam się nad nowym telefonem - dalej siedzę na leciwym iPhone XS i w sumie jestem zadowolony ale myśle ze czas się przesiąść na coś nowszego.

Wiem ze niedługo jakaś konferencja Apple gdzie ogłoszą nowe telefony - zastanawiam się kiedy jest najlepszy moment żeby polować na starsze modele (iPhone 13 przykładowo)? Ceny jakoś skaczą w okresie premier czy może spadają?
  • 5
@chrumkajacycziken: Jak @z--x napisał - po konferencji teoretycznie mogą ceny spaść. Niestety ostatnio po premierze 14 ceny 13 w Polsce i Meksyku wzrosły, ale wtedy to dobry moment na szybki zakup u operatora. Jak polujesz na allegro albo używki to trochę ryzyk ale jest plota, że o 200 dolców ma cena pójść w górę, obstawiam, że pro ale pewnie i tak 100-150 dolców niższe modele z 15.
@chrumkajacycziken: ceny iPhonów razem ze zmianą kursu dolara zaliczyły ostatnio spory spadek (średnio -1000 zł od premiery), wiec nie ma co liczyć że po konferencji się jakoś mocno zmieni - oficjalna cena iP14 i iP13 spadnie mniej więcej do poziomu z elektromarketów. Jednocześnie jeśli ci się nie spieszy i nie jesteś w 100 procentach zdecydowany na żaden model to poczekaj te 3 tyg, może któraś 15 ci się spodoba.
@Chad_Klaudiusz Jeśli apple okaże się na tyle szczodre, by obniżyć ceny, to myślę, że będzie to maksymalnie kilkaset złotych (po premierze 13, cena 12 spadła o 600 pln z premierowych 4199 pln za wersję 64 gb), więc raczej na ich stronie cena nie dobije do cen z marketów, bo oznaczałoby to obniżkę o ponad 1000 zł (5199 za iphone 14 128 gb na apple.pl vs 3999 bez promocji za ten sam model