Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabele i Mirasy.
Ciężko w necie znaleźć info polskojęzyczne.
Chodzi o PSVita. Kupiłem sztukę z custom firmware.
Chciałbym dowiedzieć się od podstaw jak korzystać z jej możliwości.
Mam gry PSP zgrane do plików iso. Jak to odpalać na Vicie?
Pliki zgrywałem z UMD.
Mam przejściówkę PSVita Cartrdge - karta SD.
Jak to wykonać - jakiś poradnik?
#psp #psvita #komputery #informatyka #kiciochpyta #pomocy
  • 30
  • Odpowiedz
@shymon80: @wojtek-m Tak można przerobić już od dawna

Ps Vita Polska na fb taka grupa, tam znajdziesz informacje poradniki itp.
W skrócie - wrzucasz na kartę i odpalasz przez symulator ale z pamięci nazw nie pamietam
  • Odpowiedz
  • 1
@wojtek-m: Da się przerobić na dwa sposoby (tak wyczytałem).
1. Podobno bardzo prosto na jedną sesję (do odłączenia zasilania)
2. Na stałe -czytałem, że również niezbyt skomplikowane - nie wiem.
Ja kupiłem przerobioną na stałe, ale w porównaniu z PSP już nie jest tak prosto wgrać sobie grę z netu, albo zgraną z UMD do ISO (mi w PSP UMD siadło). Na razie walczę, żeby swoje gry z UMD PSP odpalić
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: poza tym potrzebuję od podstaw, bo pierwszy dzień w życiu mam tę konsolę w ręku i myślałem ,że będzie jak z PSP - podłączam konsolę, wrzucam plik ISO i gram, tu nie jest już tak łatwo.
Jeżeli masz jakiś link jak to zrobić od podstaw, to poprosimy, by chyba zielonka @wojtek-m też jest zainteresowany.
  • Odpowiedz
@shymon80: jak masz już przerobioną konsole to jest tak jak mówisz. Wrzucasz plik ISO do odpowiedniego folderu i odpalasz przez adrenaline, w poradniku wyżej masz opisane.

Powiem więcej - na przerobionej vicie możesz grać w gta Vc i San Andreas, sam tak obrywałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shymon80: Działa? Bo jeszcze jedną rzecz ci miałem właśnie napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak podłączasz vite do komputera to żeby widzieć ją jako dysk zewnętrzny musisz na vicie włączyć przeglądarkę plików (nie pamietam nazwy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i tam nacisnąć bodajże trojkat czy coś
  • Odpowiedz