Wpis z mikrobloga

@Djuk94: Ja widziałem tych gladiatorów z DIOZ mordko i najwyżej to z Martą Linkiewicz by walczyć mogli ale to i tak Marta by w pierwszej rundzie leciutko wygrała
z fartem
  • Odpowiedz
@Djuk94: o co chodzi z tym dioz że robią takie krzywe akcje u mnie lokalny otoz ma super opinie zawsze pomocni i nigdy nie wyrywają zwierząt chyba że ,,sadysta właściciel,, sam się zrzeka lub ma #!$%@? i po którejś już interwencji sytuacja się nie zmienia. Aha no i odbieranie zwierząt jest zawsze w asyście policji z decyzją urzędu gminny. Co to za patusy w tym dioz siedzą?
  • Odpowiedz
  • 28
@JanTibijczyk2137: Narcyzm, bądź jeszcze gorzej - psychopatia. Widać to po filmikach, gdzie stoi i nagrywa okropnie skatowanego psa i nawet mu powieka nie ruszy, zero emocji. On tego nie robi dla biednych piesków, tylko taką sobie znalazł "niszę" jako prawnik.
  • Odpowiedz
  • 6
@BigBlackDogs: Apropo tej sytuacji, szkoda, że wszystko nagrali, ale nagrania z pobicia akurat nie wstawili, policjant mówi, że żadnego pobicia nie było, a weterynarz był 17 sierpnia. Oni natomiast mówią, że "psy wyglądają jakby weterynarza nie było do miesięcy", a Eryk jest w stanie krytycznym, ale jednak stan krytyczny pozwala mu nagrać wideo na story z karetki i komunikować się z "fanami".
  • Odpowiedz
@Djuk94: Nie, dioz to śmiecie i ta cała fundacja kogucik powinna być #!$%@? są lepsze wybory niz banda tych oszustów którzy głęboko w dupie maja te zwierzęta po za kamerami wiadomo ciasna klatka albo smycz krótsza niż horyzonty życiowe daniela magicala
  • Odpowiedz
@Witaj_przyjacielu: nie takie było moje pytanie, ale rozumiem, że w Twojej opinii lepiej, żeby te psy były zaniedbywane, niż odebrane od właściciela, który ma ich stan zdrowia gdzieś?
Bo oglądając relacje i same psy na nich, nie wyglądały one na zadbane i wykarmione.
  • Odpowiedz
@Witaj_przyjacielu: poza tym ustawa o ochronie zwierząt daje możliwość interwencyjnego odebrania zwierzęcia organizacjom społecznym m.in. w przypadku utrzymywania zwierzęcia w niewłaściwych warunkach bytowania
  • Odpowiedz
@Heavenx w relacji psy były ogolone jakby przeszły jakiś zabieg/leczenie więc nie do końca się z Tobą zgodzę. Tak jak ktoś wspominał w komentarzu wyżej DIOZ gra na prostych emocjach i na tym zarabia. Przytoczę przykład: sąsiad miał starego schorowanego psa. Miał wszystko czego potrzebował. Właściciel nie miał sumienia go uśpić, więc pies dogorywał. Ktoś poinformował DIOZ, który zabrał psa robiąc przy tym aferę we wszystkich lokalnych media robiąc z mojego sąsiada
  • Odpowiedz
@Witaj_przyjacielu: psy wyglądają, jakby lysialy. Nie wygląda to jakby zostały ogolone, a już zwłaszcza, że łysienie występuje również na ogonie. Dodatkowo miejsca w których występuje wyłysienie są dość charakterystyczne i są to miejsca łatwo dostępne do drapania dla psa.

Możesz podesłać link do sprawy, gdyż chętnie się z nią zapoznam.
  • Odpowiedz
@Djuk94: jedynie zapchlone? XD Zapchlone ewidentnie przez długi czas, gdyż aż wyłysiały drapiąc się. Rozumiem, że nie jest to według Ciebie zaniedbanie? I dlaczego wolontariusze pojawili się dopiero po interwencji DIOZ i psiaki dopiero wtedy otrzymały pomoc, skoro były pod opieką wolontariuszy już od jakiegoś czasu?
Poza tym jeśli karma przywieziona przez wolontariuszy to Pedigree, to warto aby nabyli oni odrobinę wiedzy na temat żywienia psów.
Zgadzam się, że nie zawsze
  • Odpowiedz