Wpis z mikrobloga

Mircy, mała pomoc.
Miałem tylko odbić kafelki, które nie trzymały się już kleju i ponownie je położyć. Niestety przy skuwaniu starego kleju zrobiła mi się mała dziura. Czym ją najlepiej wypełnić przygotowując pod kafelki? Głębokość do 2cm co może wykluczać kładzie kleju do kafelek celem wyrównania.

Pod starą podłoga zdaje się być jakby dykta dawno nasączona czymś.
#budujzwykopem #remontujzwykopem #budowlanka
George_Liquor - Mircy, mała pomoc.
Miałem tylko odbić kafelki, które nie trzymały się...

źródło: temp_file5488021011427653169

Pobierz
  • 23
@George_Liquor: no ale to jest wylewka. Ogólnie łatając to będzie na chwilę i powinno iść wszystko do wymiany. Tak na 2-3 lata to wyczyściś wszystko co luźne, porządnie zagruntować i zaprawą wyrównawczą wypełnić.
@Wykop24h @Wykop24h @KollA @Smarek37
właśnie nie ma co gruntować bo pod spodem jest izolacja z dykty. Zatem to zawsze trochę pracuje. Tylko po tylu latach pracy puścił już klej (pewnie nie elastyczny) i po zbiciu fugi kafle odchodziły jednym palcem.

Pytanie czy mogę zrobić jednorazowa wylewkę na 3cm i niech sobie schnie parę dni?
@George_Liquor: 25 lat siedzę w remontówce, dziesiątki razy takie coś robiłem. Masz połamaną wylewkę, nie twoja wina bo to już po prostu ze starości. Pod spodem masz izolację z papy i płyty paździeżowej. Prawilnie wszystko do wymiany, na chwilę tak jak napisałem zapr. wyr. może być mapei nivolan plus
@Smarek37: tylko kolego tak. Jeżeli chcesz zrobić wg tej drugiej opcji i wyciągniesz ten paździerz, to zmierz sobie głębokość do zalania. Tej wylewki wygląda na 3cm, bo tak w prlu często dawano, płyta będzie miała 2cm plus papa. Ten nivolan jest do 5 cm, więc powyżej lepszy będzie jakiś podkład b20-b25. Daj temu porządnie wyschnąć/tej uzupełnionej wylewce/ przed położeniem płytek bo na 100% się odparzą i to kilka dni po przyklejeniu.