Wpis z mikrobloga

Mirasy przymierzam się do postawiania garażu. Wymiary 9,5x7,7.

Mam jednak problem z decyzja dotyczącą bramy wyjazdowej. Nie wiem jaka opcja będzie lepszym rozwiązaniem. Dwie bramy otwierane do góry o szerokości 2,25cm. Lub pojedyncza brama rozsuwana o szerokości wjazdu 4m (dwa skrzydła po 2m).

Wjazd będzie usytuowany na dłuższym boku, od południowej strony. Osobiście skłaniam się do jednej dużej bramy wjazdowej. Macie jakieś własne doświadczenia lub sugestie które rozwiązanie będzie lepszym wyborem?

#budownictwo #budujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
Nie montuj bramy o szerokości 2,25m bo ciężko przez takie wjechać. Minimum 2,5m.
Taka luźna porada
  • Odpowiedz
  • 1
@cerastes w bramę 2.25 będzie super niewygodnie się wjeżdżać, trzeba będzie się nakręcić żeby idealnie ustawić, prędzej czy później ktoś w coś przywali. W takiej sytuacji tylko pojedyncza szeroka.
  • Odpowiedz
@MrFen @ht79 Nie przesadzacie? Auta mają jakieś 200 cm szerokość, przecież to w zupełności wystarczy jeśli nie wjeżdżasz #!$%@? albo nie parkujesz tam jakiegoś RAMa
  • Odpowiedz
@kutmen2: Nie jest to niewykonalne, tylko mega niewygodne i ustawienie auta musi być na wprost od bramy bo nie ma miejsca na jakikolwiek manewr. Taki typowy PASSAT B8 Variant ma szerokość 2083 mm, licząc wjazd o szerokości w świetle równy 2250 mm mamy zapasu na 167 mm, co daje nam dokładnie 83,5 mm na stronę. Chciałbyś wjeżdżać do garażu z luzem za lusterkiem na 8 cm? Znam niejednego kierowcę który by
  • Odpowiedz
@kutmen2: a wjeżdżasz w taką bramę codziennie?. Taka X1 z lusterkami ma 2.1m i i zostaje po kilka cm do ościerznicy. Da się wjechać ale nie jest to wygodne.
  • Odpowiedz
@appmstt Czasami po prostu parkuję na podwórku ale zazwyczaj wjeżdżam do garażu, który budowali w latach 70, brama ma jakieś 2.1m. Jak składam lusterka to bez problemu wjeżdżam i wyjeżdżam a na rozłożonych po prostu trzeba się bardzo pilnować. Jest to lekko irytujące ale przy modernizacji nie będę się pchał w 2.5m tylko poszerze jakieś 10 cm na stronę
  • Odpowiedz
  • 0
@kutmen2 no, a jak przyjdzie zmienić auto to będziesz szukał takiego, żeby się zmieściło przez bramę... No i żonie / mężowi / innemu konkubentowi nie dasz kluczyków bo nie zaparkują.
  • Odpowiedz
@cerastes: mam garaż 10x7 też się zastanawiałem, czy dać dwie bramy czy jedną. Zdecydowałem się na jedną, segmentową o szerokości 5m i nie żałuję ani chwili.
  • Odpowiedz