Wpis z mikrobloga

Witam, chce jeździć hulajnoga elektryczna w Niemczech, poczytałem trochę na ten temat, wiem że musi być hulajnoga z listy dopuszczonych w de, zarejestrowana i ubezpieczona, lecz nie znalazłem odpowiedzi na kluczowe pytanie, czy można coś zrobić aby legalnie to wszystko załatwić bez meldunku w de? czyli zarejestrowanie, wykupienie ubezpieczenia.

Np zarejestrowanie i wykupienie ubezpieczenia online i podanie jakiegoś losowego adresu? Przejdzie to w razie kontroli policji? bądź jeśli trzeba coś odebrać listownie adresu kumpla, itp jednym słowem istnieje jakiś sposób aby w pełni legalnie poruszać sie hulajnoga elektryczna w Niemczech bez meldunku tam?

#niemcy #hulajnogaelektryczna #prawo #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
Np zarejestrowanie i wykupienie ubezpieczenia online i podanie jakiegoś losowego adresu? Przejdzie to w razie kontroli policji? bądź jeśli trzeba coś odebrać listownie adresu kumpla, itp jednym słowem istnieje jakiś sposób aby w pełni legalnie poruszać sie hulajnoga elektryczna w Niemczech bez meldunku tam?


@JasiekSmietana: adres hotelu gdzie zostajesz będzie najlepszy
@prezydent88: no ale czy mogę podać nie swój adres meldunku w Niemczech? Wszędzie w necie pisze że bez meldunku nic nie załatwię, czy taki losowy adres np: hotelu nie będzie potem przy kontroli policji przypalu że podałem inny adres i nie mam meldunku w de??