Wpis z mikrobloga

Mirki z #holandia #pracazagranica . Dostałem przelew 155 euro z belastingu nazwany "maand september voorschot zorgtoeslag" Jak ja nawet nie zgłaszałem się po ten dodatek, a wcześniej jak jeździłem z tą samą agencją, nie przychodziło mi to. Kiedyś też chyba to miałem, bo agencja nie zgłosiła, że już nie pracuję w NL i przychodziło mi to 2 miesiące, a potem dostałem blankiet z belastingu żeby zwrócić. Jak to zatrzymać ? Mam do agencji zadzwonić, czy bezpośrednio z Belastingiem się kontaktować ?
  • 7
  • Odpowiedz
@cor1sto z belastingiem. Wrzuć zdjęcie pisma w email, swoj numer BSN, i napisz w możliwe najprostszy sposób do nich w emailu ocb. Napisz po polsku, angielsku i niderlandzku (użyj translatora)
  • Odpowiedz
@cor1sto Dlaczego należy zatrzymać wypłaty zwrotu ubezpieczenia z Holandii ?
Sprawdź co zrobić, jeśli nie pracujesz już w Holandii a nadal dostajesz przelewy z dodatku dofinasowania Zorgtoeslag.

Wypłata Zorgtoeslag należy Ci się tylko za te miesiące, w których opłacasz lub opłaciłeś(aś) ubezpieczenie zdrowotne w Holandii.

Dlatego, jeżeli zakończyłeś(aś) pracę w Holandii i nie opłacasz już holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego, należy jak najszybciej powiadomić o tym urząd Belastingdienst.

Jeśli tego nie zrobisz Belastingdienst będzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pedrovegas No ja dostałem z góry za wrzesień, a wróciłem pod koniec lipca, a najgorsze jest to, że ja nawet tego nie chciałem, bo wyjeżdżam na krótki okres czasu i teraz tylko robota z tym, bo to będe musiał odesłać i pisać jakieś maile ...
  • Odpowiedz