Wpis z mikrobloga

hamulec nie odbija mi do końca, coś jest nie tak jak już pompa chwile popracuje i płyn zaczyna też pracować. rozbieram dziś cała pompę, mam zestaw naprawczy, ale nie wiem czy problem nie leży w samym przewodzie, czy nie jest gdzieś zasyfiony. zamówiłem już nowy przewód, ale zastanawiam się czy nie idzie na próbę jakoś tego wyczyścić?

jakbym zlał płyn + potem przepuścił nafte przez cały układ, a potem znowu przepuścić płyn (by wyczyścić) i zalać właściwy. głupi pomysł? zaciski są w 100% sprawne. problem leży w pompie albo w przewodzie i chciałem za jedynm razem sprawdzić te 2 rzeczy. czy po prostu to #!$%@?ć i od razu montować nowy przewód? Jak wszystko zmienie to ni #!$%@?, że to nie będzie działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w skrócie wygląda to tak: zaciski czyste i nasmarowane. hamuec działa dobrze, ale po ok godzinie (czasem mniej, czasem więcej) hamulec robi się jakby zapowietrzony, hamuje, ale klamka nie wraca na pozycje. znaczy się wraca, ale powoli i jest taka jakby zamulona. jak "odpowietrzę" układ (mimo, że nie jest zapowietrzony) to wszystko wraca do normy na godzinę/dwie. raczej wada fabryczna/stary właściciel coś #!$%@?ł bo mam tak odkąd kupiłem moto. zauważyłem, że jak jest chłodniej to działa normalnie, tak samo na 2 dzien po trasie wszystko wraca do normy.

#motocykle
  • 6
Jak masz zamówiony nowy przewód i nie chcesz go odsyłać to nie ma sensu się bawić. Samo zabrudzenie wewnątrz jest mało prawdopodobne, ale jeśli występuje to przy samych końcówkach. Możesz spróbować wepchnąć w okucie jakiś drucik/żyłkę i sprawdzić czy zbierze jakiś brud.
@Steven_Hyde: nie jest to hamulec z abs do 100 konnej maszyny, a 125. pytam o naftę bo nie słyszałem o czymś takim, sam nie próbowałem.

zaciski czyste i nasmarowane.

*tłoczki wyczyszczone, nasmarowane smarem do tłoczków, chodzą prawidłowo.

@Shuwaks bardziej jakieś uszkodzenie, zła jakość wykonana itp. chińczyk to będą wychodziły takie pierdoły. własnie mam zamówiony nowy przewód. zregeneruje pompę i jeśli problem będzie występował to zmienię przewód. pompa też jest niekompletna. brakuje
@Mawid_Dotyka: jakiś paproch czy #!$%@? wie co w kanale co wychodzi ze zbiornika + coś nie tak z uszczelką, jakby lekko spęczniała w porównaniu do nowej. kiedyś jeden gośc mi powiedział, że jego sąsiad miał tak samo, hamulec się #!$%@?ł. ponoć płyn hamulcowy wchodził w reakcje z uszczelką (ori płyn został zmieszany z dot4), pęczniała i robił się podobny efekt. ile w tym prawdy? nie wiem, ale może u mnie tez