Wpis z mikrobloga

Dobra, w ramach przerwy od pytań o skrzyżowania, pytanie do Mireczków z trochę innej beczki. (mam nadzieję, że łatwe i to tylko w ramach przypomnienia).

Zbliżasz się do przejścia dla pieszych (bez przejazdu rowerowego) widzisz tatusia i bąbelka,na oko 5 lvl, na rowerach, którzy zaczynają to przejście przejeżdżać. Co robisz? Ustepujesz, nie ustepujesz, a może krzyczysz do taty bąbelka i pouczasz go o przepisach?

Kto pierwszy uzasadni dobrze, dostaje plusa od jedynej w Polsce pomarańczy potrafiącej kierować pojazdami z manualną skrzynią biegów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #prawodrogowe #polskiedrogi

Czy tata z dzieckiem na rowerach mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych?

  • Tak 48.5% (292)
  • Nie 51.5% (310)

Oddanych głosów: 602

  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sitwa @Sitwa

@robertx: dziecko może ale rowerzysta już nie więc musi przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych a dziecko może przejechać.


Czyli przepuszczasz dziecko, a ojca rozjeżdżasz.
Nie ma takiej opcji w ankiecie.
  • Odpowiedz
@nigdzie: @nigdzie Jakbyś większą wagę przykładał do czytania a nie do próbowania być śmiesznym na siłę to byś zauważył, że w pytaniu jest kto ma pierwszeństwo a nie kto kogo może rozjechać. A taka opcja jest w ankiecie.
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: to czy popełniają czy nie popełniają nie ma znaczenia bo to ty masz ustąpić pierwszeństwa na przejściu, a nie oni potencjalnie skorzystać z prawa do pierwszeństwa dla pieszych.
  • Odpowiedz
Jeśli jest gdzieś ten zapis o tym, że na rowerach są traktowani jako piesi bo z dzieckiem to chętnie przeczytam przepis bo pierwsze słyszę.


@Sitwa: Przepis ci już wrzucili ale podrzucę ci coś co jeszcze bardziej może cię zaskoczyć. Taki opiekun z dzieckiem poniżej 7 lat może poza miastem poruszać się rowerem po lewej stronie drogi, jak piesi. Idę o zakład, że 98% kierowców by trąbiło gdyby zobaczyło taką sytuację.
  • Odpowiedz
@DzikiBomber: no jasne, ale jak z daleka widać rowerzystę, i na stopchamie często wtedy się kierowca ładuje na przejście i trąbi bo rowerzysta nie zsiadł więć hurr durr nie ma prawa. A ja wolę takiego rowerzystę przepuścić

I swoją drogą jak jadę z dzieckiem to nie mogę ulicą, i szlag mnie jasny trafia jak żeby dojechać do parku muszę co 100 metrów schodzić z roweru (°°
  • Odpowiedz
@galonim: No ale w przepisach jest właśnie, że dziecko na rowerze do 10 lat pod opieką dorosłego jest traktowane jako pieszy ale jego opiekun na rowerze nie jest traktowany jako pieszy. Jego opiekun powinien przez pasy przeprowadzić rower jeśli na nim przyjechał.
  • Odpowiedz
Bombelek poniżej 10 lat i jego opiekun są w świetle przepisów traktowani jak piesi


@robertx: Dziecko do lat 10 kierujące rowerem to według przepisów pieszy. A jego opiekun kierujący rowerem może warunkowo poruszać się z nim po chodniku. Co sprowadza sytuację do tego, że dziecko do 10 l. może przejechać rowerem po przejściu dla pieszych, a jego opiekun nie.
  • Odpowiedz
to jest głąb. Kiedyś mi się zesrał w wątku o puszczaniu niepełnosprawnego pieszego poza przejściami dla pieszych twierdząc, że nie trzeba tego robić bo pieszy stoi na chodniku, a nie przechodzi przez jezdnię. xD


@Krupier: Mówisz o tym wątku, w którym ci udowodniono, że niepełnosprawny może przechodzić przez jezdnię bez przejścia? xD
  • Odpowiedz
Mówisz o tym wątku, w którym ci udowodniono, że niepełnosprawny może przechodzić przez jezdnię bez przejścia? xD


wlmod: wiem, że może. Nic mi nie trzeba udowadniać. W przeciwieństwie do ciebie znam przepisy, a ciebie orają w każdym wątku, w którym próbujesz błysnąć. xD
  • Odpowiedz