Wpis z mikrobloga

Jak w prosty sposób sprawić by aplikację napisaną w Pythonie odpalać z poziomu folderu projektu? Chodzi mi o plik .exe bądź coś na kształt pliku .exe, żeby nie trzeba było odpalać PyCharma do uruchomienia aplikacji.

Pyinstallera już próbowałem, tworzy plik .exe ale uruchomienie tego pliku odpala błąd (podobno brakuje jakiejś referencji do pliku .dll NumPy). Grzebałem w tym, dodawałem referencję do pliku .spec, ale nic nie pomogło. Ręce mi już opadły Mircy, toteż zwracam się o pomoc do programistycznej elity internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Macie jakieś inne opcje?

#python #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@WhitePill4All: a zadziała to w przypadku bardziej skomplikowanych programów niż parenaście linijek kodu? Mam plik main.py + 9 dodatkowych plików .py odpalanych z poziomu maina, do obsługi tego parę bibliotek, aplikacja posiada GUI, nie ogranicza sie do konsoli.
  • Odpowiedz
@notrzeba a próbowałeś do pyinstallera wskazać ścieżkę zależności dla danego projektu? w typowym środowisku na windowsie to chyba będzie venv/Lub/sites-available
  • Odpowiedz
shebang to metoda dystrybucji skryptów dla devów co najwyżej.

Instalatory się robi po to, by albo upchać wszystkie libsy do jednego pliku i rozpakować, albo mieć wizarda co je rozpakuje, ściągnie i rozstawi. ten exe to dosłownie plik binarny z nagłówkiem, sekcjami, co ci pod spodem i tak będzie chciał odpalić interpreter pythona którego będziesz potrzebował jakoś zainstalować, albo upchać razem ze swoim programem + wszystkie libki jakich potrzebujesz do uruchomienia tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Spofity: bezpośrednio w pyinstallerze nie próbowałem, muszę spróbować. Dzięki za trop. Podejrzewam że pewnie dałoby się to po ludzku zrobić za pomocą auto py to exe ale po ściągnięciu tego kodu i dwukliku na run.py (jak na tutorialu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) odpala mi się PyCharm XD
  • Odpowiedz