Wpis z mikrobloga

Ja bym tylko tą ścianę ze środka wywalił dał słupy jeżeli potrzebne i zrobił ścianę z mebli/stołów/szaf


@lobo: wolałbym oddzielić cały syf z pom. gospodarczego od auto.

@shus motocykla raczej nie będę miał. Wolimy dwie bramy, bo jedna będzie za ciasna i trzeba będzie wjeżdżać na ukos itd.

Boli, że przez tych durnych urzędników będę musiał zrobić dach dwuspadowy zamiast jednospadowego.
  • Odpowiedz
Ja chyba będę rezygnował z podwójnej bramy na rzecz pojedyńczej


@shus: jak masz na południe i antracytową to się zastanów bo nawet te wzmocnione 6m nie dają rady i się wyginają od słońca
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Omawiałeś to z jakimś konstruktorem/architektem? Ta ściana wewnętrzna powinna być ścianą działową raczej, a i ewentualny strop wyjdzie "drogo". Jeżeli potrzebujesz fachowej porady to zapraszam na priv :)

Boli, że przez tych durnych urzędników będę musiał zrobić dach dwuspadowy zamiast jednospadowego.


Miejscowy plan?
  • Odpowiedz
Miejscowy plan?


@MrFen: tak. Kat musi być większy niż 28 stopni. Omawiałem i stwierdziłem że go poszerzamy o 75 cm i to wszystko. Poddasze wykorzystamy jako śmietnik na różne graty. W jednospadowym nie trzeba byłoby robić stropu więc dużo taniej i szybciej.
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Tylko, że strop na rozpiętości 6,50 m jest mało ekonomicznym rozwiązaniem. Dużo lepiej sprawdzi się belkowy układ nośny - spróbuj podpytać projektanta. Chyba, że projektanta jeszcze nie znalazłeś! Zapraszam do kontaktu PW ;)
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: No nie robić stropu na tak dużą rozpiętość, tylko belki pośrednie i strop o znacznie mniejszej grubości i mniejszej ilości zbrojenia. Układ do uzgodnienia bo można zrobić układ wzdłuż dłuższej ściany i strop dwupłytowy ale jednokierunkowo zbrojony albo układ poprzeczny bez słupów ale z płytami dwukierunkowo zbrojonymi itd.
  • Odpowiedz