Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś cxasu śledzę rynek nieruchomości u mnie w mieście około 100tys mieszkańców. Moją uwagę przykuł fakt, że no powiedzmy od początku roku do maja było dużo interesujących ofert mieszkań na wynajem w fajnej cenie. Ale jakoś na czerwca do teraz zauważyłem, że po prostu jest straszna bieda z ciekawymi ogłoszeniami mieszkań na wynajem. Ciekawi mnie czy jest to spowodowane okresem wakacyjnym? Czy może kredyt 2% na to wpłynął? Albo akurat taki okres z brakiem ciekawych mieszkań? #wynajem #nieruchomosci
  • 5
@ozzybiceps: ja znam conajmniej 3 osoby wynajmujące, ja jestem 4 które teraz kupują mieszkanie na kredo 2% i uciekają z wynajmu wiec stopniowo fajne mieszkania będą wpadać na rynek. Poco dalj wynajmować klitke 35 metrów za ponad 3k skoro moge kupic mieszkanie 53m za 500k gdzie rata kredytu wyniesie 2200 zł xD. Przy normalnym kredycie byłoby 4400 (mam symulacje z banku) wiec 2200+ od panstwa miesiecznie
@bugzer: no dobra, ale ja zarabiając na rękę ledwo niecałe 4k z umową na czas nieokreślony to jaką ja będę miał zdolność kredytową chcąc wziąć ten 2% xD musiałbym podejść do banku i się zorientować czy wogole miałbym jakąś