Wpis z mikrobloga

Właśnie wybieram płytę główną i widzę że producenci na stronach mają sterowniki do WIN 10 i 11.
Czy to znaczy ze płyta nie będzie mi działać na Win 7? (szczególnie wifi 6 i bluetooth 5)


Ktoś z was zmieni ostatnio sprzęt i pozostał na Win 7?

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550M-DS3H-AC-rev-17/support#support-dl
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b550m-plus-wi-fi/

#windows #windows7 #komputery #pcmasterrace #pc #hardware #software
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowywinternetach: co znaczy blokada? Jak działają to będą działać a nowszych nie będe potrzebował pewnie przez 10 lat.
Prędzej już kupię kilka razy tańszą używkę która działa na WIN 7 niz przeniosę się na nowszy Windows.
W zasadzie tak to właśnie będzie wyglądać jesli nowy sprzęt nie będzie współpracował z Win7.
Także jakiekolwiek komentarze o tym że win7 zły i że powinien instalować nowy sa zbędne.

także zadałem konkretne pytanie
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: zasada jest prosta nie bez powodu producenci nowego sprzętu dostosowują swoje podzespoły pod nowe systemy możesz spróbować nikt ci nie zabroni w każdej chwili możesz system zmienić jeśli nie będzie hulało albo zdecydować się na wyrzeczenia i kupić jakąś starszą płytę która będzie kompatybilna ale nie będzie miała takich bajerów
  • Odpowiedz
@4pietrowydrapaczchmur: Jeśli producent płyty nie ma sterownika do 7 to być może zadziałają sterowniki układowe (np. masz konkretny chip który odpowiada za dźwięk i ściągasz generyczny sterownik od producenta chipu).

Jak 7 zainstalujesz na nowym CPU to za każdym uruchomieniem systemu będziesz witany komunikatem, że procesor jest nieobsługiwany + tracisz dostęp do Windows Update.

BT i wifi pewnie zadziałają. Nawet jak nie to żaden problem można kupić pod USB za
  • Odpowiedz
Możesz usuwać wiadomości. Prawda jednak jest taka, że stare systemy są niebezpieczne i nie obsługują wielu funkcji. Nikt nie mówi by od razu przesiadywać się na Win11, bo nie jest do końca sprawdzony, ale 10tka już dawno bangla u ludzi, zaraz też skończą wsparcie. Ale działa i jest okej. Trzymanie się na siłę staroci bo się boi nowości to średnie wyjście.
  • Odpowiedz
Jednak zastanawiałem sie czy nie kupic te 500gb na M2 jak już nowa płytę ze złączem M2 będe miał.


@4pietrowydrapaczchmur: Może dyski intela będą miały sterowniki. Bo to jednak enterprise i powinni oferować wsparcie dla niektórych modeli. Tak czy inaczej ja bym kupił nowy sprzęt i nie zwracał uwagi plus się nastawiał na przesiadkę... startisback przywraca normalne menu. Do reszty można się przyzwyczaić. Co do update... na 7 już nawet
  • Odpowiedz