Wpis z mikrobloga

Wstęp do Zamku Królewskiego na Wawelu kosztuje 179 PLN.

Warto przypomnieć, że zamek jest własnością Rzeczpospolitej Polskiej i jest utrzymywany z naszych podatków.

Dla porównania wstęp do Luwru, który posiada zdecydowanie więcej do zaoferowania w każdym aspekcie kulturalnym do 26 roku życia jest za free a tak normalnie kosztuje 15 euro.

Tak Państwo dyma obywateli na każdym kroku.

#kultura #polityka #polityka
Caracas - Wstęp do Zamku Królewskiego na Wawelu kosztuje 179 PLN.

Warto przypomnieć,...

źródło: temp_file4894214479619995658

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@pieczony_szczur_z_ogniska od zawsze uważam ze to w ramach rekompensowania sobie wyrzutów sumienia ze Brytole rozkradli pół świata żeby to muzeum skompletować. No ale prawda jest ze w Londynie zwiedziłem zwiedziłem najlepsze muzea w swoim życiu za darmo
  • Odpowiedz
@kubson93: @Ogau @kubson93 @CorpseBide

Dzieki temu ze Brytyjczycy posciagali z calego swiata eksponaty nie tylko mozna je ogladac w jednym miejscu ale tez wiekszosc z nich ocalili. Wiekszosc z nich bylaby w rekach prywatnych kolekcjonerow i nigdy nie ujrzalaby swiatla dziennego. Przypominjcie sobie co sie dzialo jak ISIS opanowywal terytoria Iraku i Syrii i jak rozkradano i niszczono tamtejsze starozytne rzezby. Takze pochamujcie troche swoje osady nie znajac kontekstu calosci.
  • Odpowiedz
@Caracas: Będąc ostatnio na Krecie nie mogłem dowierzać, że wejście do jednego z najstarszych i najbardziej okazałych muzeów w Grecji kosztuje jedynie 12 EUR. Zwiedzania było tyle, że spokojnie bym to rozbił na 2 dni. W Polsce natomiast trzeba nas ruchać na każdym roku a ludzie jeszcze mówią, że tak ma być, bo koszta.
  • Odpowiedz
@Caracas u nas jest w myśl zasady: byleby zarobić, a się nie narobić. Po co przyjmować 5k ludzi dziennie po 80zl jak można 2,5k po 160zl.

To samo z cenami na lotnisku. W Katowicach woda 0,5l kosztuje 9zl. Na Rodos 0,60euro…
  • Odpowiedz