Wpis z mikrobloga

Miraski #excel owe.. Potrzebuję małej pomocy w napisaniu formuły. Wiem, że z pomocą googla czy jutuba bym to jakoś wykminił, ale potrzebuję w miarę pilnie. Na piwko BLIKiem oczywiście przeleję pieniążka.

Potrzebuję formułę, gdzie wklejam do komórki w Arkuszu 1 współrzędne geograficzne w takiej postaci 49°45'23,48630", a w drugim arkuszu rozdziela mi to na: kolumna A - 49, kolumna B - 45, a kolumna C -23,48630 (bez symboli stopni/minut)

Będę bardzo wdzięczny
  • 21
@ChlopoRobotnik2137: Cos w tym jest.
Tylko ze w tej formule to malo istotne.

Podajesz od ktorego znaku ma zaczac i ile uwzgledniac. Jak bedzie 05 to podajesz od 1 i uwzgledniac 2 albo od 2 i uwzgledniac 1.
Jak bedzie 5 to podajesz ze ma zaczac od 1 i uwzgledniac 1. Tylu.
@ChlopoRobotnik2137: Taki problem ze formule musisz zmienic raz.

Filtrujesz i sortujesz. I masz posortowane najpierw wszystkie w postaci 05 a potem 5. Stosujesz formule i raz ja zmieniasz.
Jedynie problem sie moze pojawic jak chcesz przywrocic potem poczatkowa kolejnosc.
@gorzki99: @ChlopoRobotnik2137 No to się kolejny, dziwny problem pojawił.
Jest coś takiego jak kalkulator Zadorskiego.
W danych wejściowych jak się wpisze ręcznie liczbę - to ją "przyjmuje" (pisząc liczba wprowadzonych danych:1)
Jak się wklei "Wartość" - nie działa. W żadnej opcji nie da sie wkleić żeby zadziałało.

Jak na screenie - jest 4 liczby, 3 wpisane ręcznie i je widzi, jedna wklejona wartość i jej nie widzi.

Możliwe jest że autor
Pobierz marcel_pijak - @gorzki99: @ChlopoRobotnik2137 No to się kolejny, dziwny problem pojaw...
źródło: 2023-08-19_00-33-22
@marcel_pijak: Ja pisalem ze z excela to jestem cinki jak dupa weza - slysze makro to przestaje sluchac. Nie lubie czarnej magii :)
A swoja droga to excel bardzo czesto chce bys madrzejszy od uzytkownika - i bardzo czesto mu to nie wychodzi tak jakby uzytkownik chcial :PP
@ChlopoRobotnik2137: Upate: jak coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie.
W momencie naciśnięcia F2, enter, f2, enter, f2 enter - nagle zaczyna widzieć. (tyczy się to tylko pierwszej kolumny z danymi czyli 49)
Spacji tam nie widzę, formuła jest OK - ni hu hu nie wiem o co chodzi, ale działa. (też zauważyłem że po takiej operacji owa "49tka" zmienia z wyrównania do lewej na wyrównanie do prawej