Wpis z mikrobloga

Swojego pseudo-nas mam już trochę czasu ale dopiero teraz odkryłem, że OpenMediaVault posiada integrację z Dockerem. Więc zacząłem eksperymentować i wstępne wyniki mnie zadowalają, oczywiście jak na tak mizerną konstrukcję (GX-217GA + 4GB RAM). Rzecz jasna o Plexie i innych kombajnach mogę zapomnieć a qBittorrent oraz JDownloader dławią procka na 100% przy pobieraniu, zwłaszcza jednoczesnym. Jednak do okazjonalnego pobrania czegoś i do selfhostingu drobnych pierdół nadaje się idealnie.

W związku z tym postanowiłem przeprowadzić gruntowną przebudowę urządzenia, zamieniając go ze 100% NASa na hosta skonteneryzowanych usług z dodatkiem funkcjonalności NAS. Z trzech dysków HDD został jeden, upitoliłem taką oto przelotkę zasilania SATA wyprowadzoną z headera USB (dyski podłączone były adapterami SATA na USB, strasznie żonglowały głowicami bo ledwo po minucie idlowania ucinały zasilanie ), dyski mSATA, nawet używki, są drogie w porównaniu do zwykłych, a mam w rupieciarni przelotkę mSATA na SATA3, więc zamówiłem CX400 256GB, no i jeszcze musiałem aktywne chłodzenie zamontować.

#majsterkowanie #komputery #nas #openmediavault #docker #fujitsu #s720 #selfhosted #wirtualizacja
PEPELeSfont - Swojego pseudo-nas mam już trochę czasu ale dopiero teraz odkryłem, że ...

źródło: IMG_20230818_143845

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
GX-217GA + 4GB RAM). Rzecz jasna o Plexie i innych kombajnach można zapomnieć


@PEPE_Le_Sfont: Szkoda się męczyć robiąc wszystko na programatorze od pralki. Przesiądź się na terminalik dell 5070 - rozmiar ten sam, ale wydajność cię zadziwi, a pobór prądu w idle 4W ?
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Wygląda dziadowo. Nie posiadam drukarki 3D, przez co nie mam jak zrobić poprawnego mocowania dla dysku. Pozostaje tylko na niezastąpione trytytki. Dedykowany odpada ze względu na cenę. To coś kosztowało mnie 70zł za s720 + po 40 za dyski i też koło 40 za RAMy. Mam stertę różnych terminali i ciężko mi to dokładnie wycenić.

@hrumque: TDP procka to 15W. Mam jakiś miernik prądu ale nie wiem, na ile
PEPELeSfont - @nalejmizupy: Wygląda dziadowo. Nie posiadam drukarki 3D, przez co nie ...

źródło: IMG_20230818_173156

Pobierz
  • Odpowiedz