Wpis z mikrobloga

@Citizen_Kane: przecież ważność bulti to Ci na przeglądzie tylko sprawdzają. jeździć, obserwować i najważniejsze wymienić butlę zanim pojedzie się na następny przegląd. ja miałem tak, że homologacja kończyła się pół roku po badaniu technicznym i jeździłem na butli jeszcze 5 miesięcy
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: a to bardzo ciekawe, diagnosta na stacji zapewnia legalizację butli lpg :D :D :D ?

@Citizen_Kane: na SKP nie legalizuje się butli LPG, sprawdzają tylko czy, ta którą posiadasz tą legalizację posiada.

sprawa rozbija się tak na prawdę o przegląd, jeśli przez te dwa dni ten przegląd jest, to w czasie kontroli drogowej nikt tej legalizacji nie sprawdzi
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: typowe bordo xD

diagnosta może mieć uprawnienia do sprawdzania samochodu z instalacją gazową lub może ich nie mieć i nie ma to kompletnie nic wspólnego z legalizacją samej butli
trafienie diagnosty bez uprawnień do LPG w polsce, to jak trafienie uczciwego polityka xD

OP miał na myśli zakład gdzie wymienią mu butlę na taką legalizacją, ewentualnie dokonają legalizacji aktualnej, co średnio się opłaca
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: problemów nie ma żadnych, ja miałem sytuację, że butlę ważną miałem do 30 maja 2020, a przegląd do 15 czerwca 2020 i w 2019 na przeglądzie diagnosta sam mi powiedział, żebym przyjechał na przegląd w maju 2020 to z legalizację będę mógł jeszcze rok poczekać, dla niego ma być butla ważna w momencie przeglądu, potem go to nie interesuje i tak przejeździłem cały rok bez legalizacji, później zalegalizowałem na
  • Odpowiedz
Czy tylko w razie jakiejś konkretnej kontroli na drodze?


@Citizen_Kane: Chyba tylko jakby twój samochód się zapalił i wypalił krater w asfalcie to by się tym ktoś zainteresował. Nawet na SKP nie sprawdzają gdzie powinni sprawdzać czy butla od której papier dajesz to jest ta sama co zamontowana w samochodzie. A później poświadczają zgodność pieczątką, ba nawet mało który diagnosta sprawdza szczelność.
  • Odpowiedz
@SkromnyNick tak masz rację, dostałem do 2030 więc 9 lat bo rok, jeździłem bez legalizacji, co ciekawe o używane butle z długą legalizacja się ludzie zabijają, wystawiłem w tym roku na olx, bo auto szło na zlom, w ciągu godziny miałem ponad 20 telefonow
  • Odpowiedz