Wpis z mikrobloga

@Mistborn: I skorpiony, i patyczaki są bardzo nudne w hodowli. Patyczaka jednak weźmiesz na ręce, i większość czasu możesz go podziwiać, bo się z reguły nie chowają. Jest większy wybór dostępnych gatunków, od maleńkich straszyków, po takie wielkości dłoni.
Teraz dostępne są 3-4 gatunki skorpów na rynku, jest bardzo mała różnorodność. Heterometrusy są spokojne, do terrarium trzeba im dać kryjówkę, w której spędzają 90% czasu (wyłażą z niej zazwyczaj w nocy).
@Mistborn: mam Heterometrusa i są bardzo proste w hodowli. Raz na tydzień podleje mu wody w jedna część pojemnika, wrzucę czasami karaczana, albo mącznika i tak sobie żyje. Ogólnie bardzo spokojny skorpion, zanim wszedł na ostatnią wylinkę to niczym kamień. Teraz potrafi przyjąć postawę obronną i jakoś aktywniej łapać robaki. Co do czyszczenia i manewrowania w terarium to jest bardzo proste, bo skorpion nie wspina się po pionowych ściankach, wystarczy jakaś
  • 0
@anro_: Z z robalami to karmy jak to w ogóle działa? W sensie jak to sie przechowuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Agca I jak z temperaturami? Pokojowa jest git czy trzeba coś kombinować? W mojej historii miałem jedynie rybki, to wiadomo tam trzeba było w grzałkę się bawić do jakiś 25-30C ale to woda
@Agca: A to niby czemu nie bierze się ich na rękę? ;) Mam dwa i bez problemu biorę je na rękę. Najważniejsze jest tylko to żeby najpierw wyciągnąć skorpiona z pudełka, żeby nie był u siebie, potem można śmiało wziąć go na rękę.
Co do tego, że są nudne to się zgodzę - chyba, że bierzemy je na rękę to na początku daje to trochę adrenaliny.
No rozruch można sobie wziąć
Splash545 - @Agca: A to niby czemu nie bierze się ich na rękę? ;) Mam dwa i bez probl...

źródło: IMG-20230423-WA0016

Pobierz
@Mistborn: Kupujesz karaczany tureckie, wrzucasz je w plastikowe pudełko a w środek wkładasz wytłoczkę od jajek i jakaś miseczkę na wodę. Pudełko nie musi być zamknięte bo się nie wspinają. Karmisz je np jakimś kawałkiem owoca albo też dobrze się sprawdza karma dla psa czy kota.
Jak chcesz skorpiona to w dzień musi mieć te 28-29 stopni, trzeba zainwestować w matę grzewczą albo kabel grzewczy, który umieszczasz pod pudełkiem/terrarium, a na
@Mistborn: Robale zależy czy chce Ci się bawić w rozmnażanie. Ja kupuje karaczany, bo z całej karmówki sprawdzają mi się najlepiej, trzymam je w plastikowym pojemniku z kawałkiem pudełka na jajka, czasem wrzucam kawałek jabłka, jak nie zjedzą to wyciągam bo zgnije. Ja korzystam z maty grzewczej, ktorą jednak nie układa się pod spód pojemników, jak napisal kolega wyżej, tylko bokiem do ścianek - w naturze te zwierzęta mają chłodną ziemię,
@Mistborn: ja trzymam w dużym otwartym braplaście, na dnie wytłaczanki, albo rolki po papierze toaletowym. Na dno trochę płatków owsianych, co kilka dni jakieś owoc albo warzywo(wody nie trzeba dawać) i sucha karma dla ryb. Jak chcesz, żeby Ci się mnożyły to musisz mieć wysoką temperaturę, ale jak masz mało zwierząt to lepiej nie dogrzewać, żeby wolniej rosły i co jakiś czas dokupić. Co do skorpionów/ptaszników to dogrzewam tylko jesień/zima, jak