Wpis z mikrobloga

Cześć,
ostatnio padły mi słuchawki i jestem już zmęczony tymi plastikowymi gamingowymi g*nami. Szukam, ale nie wiem w zasadzie czego, bo nie znam się totalnie na dźwięku. Potrzebuje - słuchawek, mikrofonu (w Logitechach byłem zadowolony, bo mógł mi szumieć odkurzacz obok, a nikt nic nie słyszał oprócz mnie) i karty dźwiękowej/wzmacniacza (?).

- słyszałem trochę o DT, ale jedni polecają, a inni odradzają.
- przed chwilą na YT wpadł mi filmik o Sennheiser HD560s

Zakładając, że wybiorę Sennheiser HD560s - co do nich do kupić? Karta? Wzmacniacz? To i to?

#sluchawki #audio #beyerdynamic #kiciochpyta
  • 19
@Adolf_Cartman kup
Jabra lub Plantronics - typowo biurowe do corpo ale dobrze działają (szczególnie polecam jabra z serii evolve). nie męczą nawet po kilku godzinach, mikrofon swietnie odcina otoczenie, jest ten dzinks na kablu z obsługą zooma\skype\slacka etc..
@Adolf_Cartman: Pod innym wpisem pisałeś o budżecie 1500zł +-500zł - za tyle wspomniane wyżej Audeze Maxwell są świetną propozycją, tylko słabo z ich dostępnością.
Poza tym możesz pójść w różne strony. Po pierwsze słuchawki otwarte czy zamknięte?
Z otwartych można rozważyć Hifiman HE400se, Sennheisery HD560s, Beyerdynamic DT880/TYGR 300R, Audio-Technica R70x, Hifiman Sundara, Sennheiser HD600/HD650.
Z zamkniętych Beyerdynamic DT770, AKG K361/K371, może też Beyerdynamic DT700 Pro X czy Rode NTH-100.

W zależności
@Adolf_Cartman: i przede wszystkim, nie wydawaj na taką rzecz 1500-2000zł. Przecież to nic nie zmieni. Nie poprawi Twoich wyników w grach. Już lepiej sobie kupić za to dobre stereo, albo po prostu odłożyć na zajebiste wakacje.
ale z reguły wyjścia słuchawkowe w tanich (i niestety często też w droższych) są co najwyżej akceptowalne.
@cukru: nie zależy mi na mikrofonie w słuchawkach. Chce, żeby był "wolno stojący" :).

Poza tym możesz pójść w różne strony. Po pierwsze słuchawki otwarte czy zamknięte?
Nie wiem, rozmawiasz z osobą, która przez całe życie miała słuchawki na kabel za 30 zł do telefonu, później AirPods, a teraz Betsy Flexy.
W domu natomiast
nie zależy mi na mikrofonie w słuchawkach. Chce, żeby był "wolno stojący"


@Adolf_Cartman: No to znowu odsyłam do podesłanego wyżej przeze mnie kanału. Do twoich zastosowań odpowiedni wydaje się jakiś mikrofon dynamiczny, np. Fifine K688 czy Samson Q2u na USB, na XLR np. Behringer XM8500.

Słuchawki otwarte i zamknięte w praktyce różnią się przede wszystkim poziomem izolacji od otoczenia i przepuszczaniem dźwięku na zewnątrz. Otwarte słabo sprawdzą się, gdy w tle
@cukru: na reddit dostałem taką propozycje:
Arturia Minifuse 1 100 zł
Behringer XM8500 450 zł
Sennheiser HD560s 600 zł

Szkoda, że mikrofon na XLR i jeszcze statyw, co mnie nie zachęca.

Jestem w trakcie przeglądania kanału.
@Adolf_Cartman Propozycja jest sensowna, tylko ceny interfejsu i mikrofonu są zamienione.
Ten konkretny interfejs ma dobre wyjście słuchawkowe, z jedną tylko wadą która sprawia że jest nieidealne dla słuchawek o niskiej impedancji. Do HD560s będzie aż nadto.

W praktyce jeśli chcesz poprawnie korzystać z mikrofonu dynamicznego (czyli blisko ust) to statyw lub ramię jest koniecznością.
@cukru: tak, ze zmęczenia pomyliłem się.
Okej, to teraz pozwól, że podejdę do tematu od strony totalnego laika, a jedynie co to trochę użyje dedukcji i filmików, w których widzę i słyszę różnicę. Czemu nie mogę pójść tak:
- Creative Labs Sound Blaster X3 lub Epos GSX 300
- BOYA BY-MM1 kupiłbym dłuższy kabel i giętki statyw - słuchałem na YT jak ludzie podłączają do PC i pasowało mi to
-
@Adolf_Cartman: Poza tym, polecam rozważyć słuchawki od Koss. Amerykańska firma z dożywotnią gwarancją, którą też zweryfikowałem. Jedna słuchawka zaczęła mi trzeszczeć i wymienili mi na nowe, a słuchawki miały jakieś 4 lata.
@Adolf_Cartman Oczywiście możesz pójść w taki zestaw, tylko upewnij się czy taki krótki mikrofon typu shotgun dobrze sprawdzi się do twoich zastosowań.

Co do Creative I Eposa - dopłacasz za marketing i mniej lub bardziej przydatne funkcje (zwykle mniej). Z reguły interfejsy audio będą miały lepsze wejścia mikrofonowe od takich sprzętów. Wyjście słuchawkowe w Creative wygląda nieźle, choć ma nieco mniej mocy niż to w Minifuse 1. Epos nie ma żadnych przydatnych