Wpis z mikrobloga

@Nofenak: Jeśli jednostkowe to testy siłą rzeczy muszą znaleźć się tam gdzie jest logika, którą chcemy przetestować. Encje z logiką brzmią jak obiekt domenowy, więc przy odrobinie wysiłku może zacząć robić się ciekawie jak zacznie się zauważać różnicę pomiędzy logiką domenową a logiką serwisów domenowych i pisać do tego odpowiednie testy :]
@Nofenak: @PaaD moim zdaniem mieszanie w encjach logiki biznesowej to antypattern. Encje bazodanowe powinny tylko odzwierciedlać to jak wyglada struktura bazy danych i obiekty składowane w niej wraz z relacjami. Inaczej robi się miszmasz. Wszelka logika powinna być oddzielona od warstwy persystnencji.
@exori_vis: Ups. Masz rację, utknąłem przy obiektach wymienionych przez OPa a miałem na myśli logikę w czymś bliżej agregatów niż encji bazodanowych. Dla mnie te encje mogą być zupełnie anemiczne i idealnie jeśli są po prostu kolejnym TO, do którego mapuje się jak chce się "integrować" domenę z bazą danych, dokładnie na takiej zasadzie jak z mapowaniem do każdego "obcego" interfejsu.

FYI @Nofenak