Wpis z mikrobloga

W budowaniu siły czy mięśni chodzi o trenowanie blisko upadku więc

Wystarczy że będę robił mało serii obojętnie jakim ciężarem obojętnie jakimi powt ale blisko upadku ?

Da to lepsze rezultaty niż 5x5 czy 5x10 ( jedno siła a drugie objętość) ale powiedzmy ciężar jest lekki i mało męczący?

Bo w sumie zawsze jak było ciężko to schodziłem z ciężaru w ramach progresji liniowej a może jak jest ciężko to mam przec do przodu

#mikrokoksy
elozapiekanka - W budowaniu siły czy mięśni chodzi o trenowanie blisko upadku więc 

...

źródło: gym-workout-plan-for-gaining-muscle_header

Pobierz
  • 4
@elozapiekanka

ja poszedlem w taki trening

zasadniczy 4x12

chcialem wejsc na wyzszy ciezar 4x8

a czysto silowe 3 serie po 3, 1, 1

od 3 do 4 cwiczen na partie miesni

nawiazujac do tego o czym mowisz, najwieksze koksy u mnie robia po 5-6 cwiczen xD pierwsza seria pelna, pozniej do odciny
@elozapiekanka po części masz rację, ale nie do końca. Zwisając na drążku też doprowadzisz mięśnie do upadku, ale niekoniecznie będzie to dobry bodziec hipertroficzny.
Ważny jest też czas pod napięciem, zależnie od mięśnia potrzebujesz wiecej lub mniej serii i powtórzeń aby przetrenowac dana partię. Takie Łydki które posiadają z reguły więcej włókien wolnokurczliwych nie zareagują tak samo na trzy serie po 10 powtórzeń jak na przykład biceps.