Wpis z mikrobloga

1. Czy inteligencja, siła, charyzma itd. wpływają na to, że nie pojawią się jakieś możliwości albo opcje dialogowe? Czy może wpływają jedynie na szansę powodzenia danych opcji? O tym, że wiele rzeczy wpływa na ekwipunek itd. to wiem.

2. Jak najlepiej budować czarodzieja? Ja wymaksowałem inteligencję + mądrość i charyzmę. Wiem, że polecają niby raczej maksować inteligencje a potem ładować też dużo w punkty zdrowia, ale miałem zamysł na postać, która będzie ze wszystkimi w grze rozmawiać i pracować mózgiem a w trakcie walki będzie sobie z daleka rzucać czary, tankować i robić brudną robotę ma robić reszta. Ma to sens?

3. Czy jest sens robić jedną postać pod super tanka?

4. Czy są jakieś przydatne czary, które warto używać a które nie są czarami do walki? Ja generalnie skupiam się raczej na walce ale widze, że jest np. zmiana kształtu/wyglądu i nie sprawdzałem nawet jak to działa i do czego to użyć.

#baldursgate #baldursgate3
  • 5
  • Odpowiedz
@Murasame: 1. Tego nie wiem, na pewno rasa i klasa na to wpływa.

2. Mechanicznie najważniejsza jest inteligencja + kondycja na utrzymanie koncentracji, ale to Twoja postać i Twoja gra, możesz bawić się jak chcesz. Najwyżej sobie zrobisz respec. Przy czym jeśli chcesz grać postacią magiczną, która ma wysoką charyzmę, to możesz rozważyć barda, warlocka albo sorcerera - bo ich czarowanie się opiera o CHA.

3. W tym systemie nie ma
  • Odpowiedz
@Murasame: poza tym co wyżej.

3. Nie, ale to za chwile
4. Sanctuary / Haste / Command - masz w filmiku niżej. W tej grze da się niesamowicie #!$%@?ć.

A teraz odnośnie postaci.
Team ma być taki żeby pokrywał:
Walkę / Gadanie / Utility / Czarodziej wspierający / Czarodziej atakujący

Problem z BG3 jest taki że nie wybierasz postaci do gadania w trakcie dialogu. IMHO warlock był by lepszy niż wizard
FrostlyMostly - @Murasame: poza tym co wyżej.

3. Nie, ale to za chwile
4. Sanctuary ...
  • Odpowiedz
@Murasame 1. ja w sumie przez przypadek trafiłem na rozmowe, w której dzięki intuicji pojawiła mi się możliwość rozwiązania pewnej sprawy bez włączania się w dosyć trudna walkę. Po prostu wyświetliło się "rzut na intuicję udany" i pojawił się ten niedostępny dialog.
  • Odpowiedz
@Murasame: szkoda, że gry nie da się lecieć na samym gadaniu tutaj. Spoko układaj postać jak chcesz, bo w teamie masz jeszcze 3 i na tym normalnym trybie trudności będziesz w stanie pozwolić sobie na nieoptymalne buildy. Kilka razy pewnie będziesz musiał wczytać jakaś walkę, ale da radę. Co do czarów poza walką… ta mogą być pomocne. Tylko tutaj moje rozczarowanie co do gadania z trupami, fakt z dwa razy było
  • Odpowiedz
szkoda, że gry nie da się lecieć na samym gadaniu tutaj


@Maneharno: na samym może nie, ale wysoka charyzma zdecydowanie pomaga w kilku przypadkach i pozwala ominąć niektóre walki. Przynajmniej w dwóch pierwszych aktach, bo tyle mam za sobą.
  • Odpowiedz