Wpis z mikrobloga

pytanko do krwiodawców, jeśli przysługują mi 2 dni wolnego - dzień oddania i dzień następny - to jeśli oddam krew w piątek to mam tylko 1 dzien wolny? czy przechodzi na poniedziałek jakoś ten 2 dzień? :D
I drugie pytanie, co jeśli pójdę oddać krew a się okaże że np. mam anemie (lub coś co mnie dyskwalifikuje), to i tak dostane zwolnienie lekarskie? bo jak nie to co z nieobecnoscia w pracy
#praca #krwiodawstwo #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@secs: to masz wolny tylko piątek (ewentualnie sobotę jeśli pracujesz w sobotę). Dla tego w czwartki jest tłum do oddawania krwi, a w piątek pustki ;)
  • Odpowiedz
@secs:
1. piątek i sobota, a jeżeli masz sobotę wolną z urzędu to sam piątek
2. możesz poprosić o zaświadczenie za czas pobytu w rckik (zwykle 3-4h na papierze)
  • Odpowiedz
@secs: jeśli zostaniesz odrzucony, to dostaniesz usprawiedliwienie nieobecności w pracy, najczęściej kilkugodzinne. To, ile obejmie, zależy od danego punktu, zdarzają się takie, które wypisują np. 4 godziny, zdarzają się takie, które usprawiedliwiają tylko realny czas spędzony w placówce. Do pracy po odrzuceniu i tak stawić się musisz, jeśli wciąż łapiesz się w godziny grafikowe. Jak masz do pracy na 7, pójdziesz do punktu o 11 i usprawiedliwią ci czas od 11
  • Odpowiedz