Wpis z mikrobloga

Na pewno ktoś tutaj mirkuje ze Szwecji i mógłby odpowiedziec na kilka pytań.

Jaki jest najkorzystniejszy prepaid z nielimitowanym internetem lte? Znalazłem ofertę z dużym pakietem rozmów i nielimitowanym dostępem do sieci za 27euro/mc. Czy nie ma problemu z udostępnieniem mobilnego internetu z telefonu na laptopa? Czy internet jest zwykle w ramach oplat za mieszkanie czy trzeba sobie dokupić a w takim przypadku lepiej korzystać z mobilnego.
https://www.telia.fi/yrityksille/kauppa/tuote/telia-pro-5g-100m?intcmp=b2b-en-mobile-product-card-100m

Czy w Goteborgu nie ma problemu z tymi darmowymi lekcjami szwedzkiego w ramach SFI? Można się dzięki temu nauczyć języka na poziomie mocnego B1 przykladajac sie plus jakieś kursy np duolingo?

Jak to jest z mieszkaniami? Podobno ciężko coś wynająć ale np na tej stronie jest sporo różnych ofert.
https://kvalster.se/

Które dzielnice w Goteborgu lepiej sobie odpuścić jeśli chodzi o bezpieczeństwo? Czy jeśli nie zwracasz na siebie uwagi, nie szukasz kłopotów, nie prowokujesz możesz mieć spokojna głowę chcąc np pobiegać oznym wieczorem nad jeziorem? Czy jak to wygląda w praktyce?

#emigracja #emigrujzwykopem #wyprowadzka #skandynawia
#szwecja
  • 3
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Co do karty sim najpopularniejszy jest comviq i ich pakiety. Nic więcej nie wiem bo nie mam telefonu na kartę.

Nie mieszkam w Gbg ale co do dzielnicy najbardziej znana z wiadomości jest Bergsjön więc tam bym unikał. Nikt cię nie ruszy bo konflikty są zazwyczaj między samymi zainteresowanymi.

Co do SFI do zależy w jakiej gminie będziesz mieszkał, da się nauczyć a zajęcia są zazwyczaj zdalnie/wieczorem lub w weekendy.
  • Odpowiedz
  • 0
@steryd12:

Fajnie byłoby znaleźć pracę i mieszkanie gdzieś od Goteborga do Herrestad. Optymalna lokalizacja jeśli chodzi o klimat(niezbyt śnieżne zimy), bliskość PL i Norwegii, ładny pagórkowaty teren i zatoczki.

Czy nie byłoby problemu z zarejestrowaniem tam samochodu z PL Diesel, Euro4 z DPF, 2007r, 200kkm przebiegu.

Ten Comviq chyba delikatnie droższy od Telii 150zł vs 120zł. Są jeszcze inni operatorzy poza Telia, Telenor, Tele2, and Tre. Google nic innego nie wypluwa
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: Co do auta to zazwyczaj na początku polacy nie rejestrują auta w szwecji. Podatek roczny za diesla to może być nawet 7-8 tysięcy koron. Więc nie wiem czy warte zachodu.
  • Odpowiedz