Wpis z mikrobloga

Wczoraj podczas imprezy na Placu Nieopolda we Wrocławiu miała miejsce bardzo przykra sytuacja, której byłam świadkiem. Grupka młodych ludzi, na oko 20 lata siedziała sobie w barze na ogródku i piła piwo. W pewnym momencie przeszedł obok nich pan, który ewidentnie był bezdomny (spokojny, nikogo nie zaczepiał, po prostu sobie szedł). W pewnym momencie pan usiadł, a jako że miał za duże i podarte spodnie, w pewnym momencie obsunęły się i było mu widać pośladki. Jedna z dziewczyn zrobiła coś, co do tej pory nie mieści mi się w głowie, owa pannica stwierdziła, że będzie świetnym pomysłem wsunąć panu papierosa między pośladki, a potem zaczęła go nagrywać, śmiać się, zoomując na jego pośladki. Razem z moimi znajomymi byliśmy oburzeni, postanowiłam zareagować i zapytałam się, czy naprawdę tak bardzo ją to bawi, na co dziewczyna oczywiście z uśmieszkiem powiedziala, żebym spierd*alała, po czym zaczęła mnie wyzywać i powiedziała ''Jak jesteś taka mądra to mu pomóż''. Skończyło się na rzucie drinkiem z mojej strony i awanturą. Później ze znajomymi podeszliśmy do tego pana, przeprosiłam go za tą sytuację i daliśmy mu po 20 złotych (byliśmy w 3). Dowiedziałam się, że ma na imię Jan i od dawna żyje na ulicy. Ta sytuacja złamała mi serce. Mimo mojej dość agresywnej reakcji (nie byłam pod wpływem żadnej substancji), porozmawiałam z ochroniarzem, który był świadkiem sytuacji i ten przyznał mi rację. Chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. Jak wy byście zareagowali? To, co mnie najbardziej przeraziło, to kompletny brak skruchy ze strony tych ludzi. Zachowywali się, jakby było to normalne i śmiali się jakby jutra nie było. #przemoc #wroclaw #bezdomnosc #polska #agresja #dziendobry #przegryw #pytanie #wykop
  • 50
  • Odpowiedz
  • 2
@jmuhha: Moim zdaniem, reakcja w takiej sytuacji to minimalna rzecz, jaką możemy zrobić. Dziewczyna nie wyglądała jak patusiara, była czysta, pomalowana, zrobione paznokcie.. Wyglądała bardziej jak rozpieszczony bachor z domu, w którym niczego nie brakuje.
  • Odpowiedz
  • 8
@Malinowy___Nos: A z czego tak konkretnie? Z biednej osoby, która zgubiła się w życiu i nie ma domu, do którego wrócić? Z poniżania bezbronnej osoby? Ciekawe czy byłoby to takie zabawne, jakby tą osobą był twój tata, albo inna bliska osoba.
  • Odpowiedz
@soluu ja kiedyś menela prowadziłem pod ramie bo myślałem że to biedny bezdomny i chciałem mu jeść dać, a on nawalony w 3 dupy coś tak zaczął mi opowiadać że kobiety to kur*wy xddd
  • Odpowiedz
  • 11
@Malinowy___Nos: zapraszam cię do dołączenia do akcji Zupa na Pietrynie. Poznasz ludzi, którzy wylądowali na ulicy z powodu pożaru (jest jeden pan, którego żona i dzieci zginęli w ich własnym domu), ludzi, którzy z powodu uzależnienia bądź przemocy domowej nie mieli innego wyjścia, ludzi z ciężką depresją, którzy są w błędnym kole brak pieniędzy na leki- pogłębiająca się depresja- brak możliwości zatrudnienia z powodu choroby. Super, że pomógłbyś tacie, a co
  • Odpowiedz
  • 35
@baton967: Może został zdradzony przez osobę, którą bardzo kochał? Może jego mama go skrzywdziła w niewyobrażalny sposób? Pamiętaj proszę, że mój post służy do porozmawiania o tej konkretnej sytuacji, która miała miejsce wczoraj. Chodzi tutaj o przemoc wobec osoby bezdomnej. Byłoby super, gdybyś odniósł się do tej konkretnej sytuacji.
  • Odpowiedz
@soluu: ciężką pracą można naprawdę do wielu rzeczy dojść.
A jak się coś komuś spaliło to dlaczego nie miał ubezpieczenia?
I pewnie najlepiej by było żebym jeszcze pomagał biedniejszym bo zarabiam kilka średnich krajowych. Jednak nie po to robię 200-300h miesięcznie żeby się dzielić.
  • Odpowiedz