Wpis z mikrobloga

@Klofta: uważaj na wszelakie firmy jak talk talk itp wszystkie fibre optics należą do OpenReach BT albo Virgin a reszta firm jedynie dzierżawi linie. Problmey zaczynaja się jak się coś zepsuje, bo firmy dzierżawiące linie nie mogą ich dotykac/ naprawiać, a BT czy Virgin ich srogi kasuje za wzywanie ich własnych specjalistów. Taki Talk Talk potrafi wtedy lecieć w #!$%@? tygodniami. Z takich co dzierżawią jest ok Sky.
  • Odpowiedz
@Klofta: pojawił się 3 gracz, to bardzo dobrze!

Sparwdz, który z tych wymienionych ma najlepszy serwis gdy coś przestanie działać i wybierz tego! Każdy jest tan samo dobry do czasów pojawienia się problemów
  • Odpowiedz
  • 0
@DrGreen_2 cityfibre oferuje symetryczne łącze, niewidomo jak bedzie z serwisem bo to dosyć nowa firma. Obecnie place 39 funtów za 20mb (co prawda bez kontraktu bo noe podpisywałem nowego, gdyż czekałem za optycznym i się w końcu doczekałem) a za 900/900 z vodafone jest za 30
  • Odpowiedz
@Klofta: Mam 450 czy tam 500 z Voda, tu wynik z testu:
download - 250.1 Mbps
upload - 274.5 Mbps
Odkad zrobilem split na routerze wszystko smiga elegancko. Dodatkowo mam blisko maszt 5G, wiec moze w przyszlosci przerzucilbym sie na unlimited 5G zamiast kabla.
  • Odpowiedz
@Klofta: Tak. Raz sąsiad przerwał mi światłowód wjeżdżając w niego śmietnikiem. To zajęło 5 dni, żeby ekipa od CityFibre przyjechała i wymieniła kabel. Poza tym od 3 lat bez problemów. £27 za 900/900. Jest rano to download trochę mniejszy, ale ogólnie jest to za co płacisz. Tylko musisz sobie zbudować domowy ethernet - WIFI takiej prędkości nie przeniesie. Max co dostaję po wifi to 650/650, a nie używam ich routera
motoinzyniere - @Klofta: Tak. Raz sąsiad przerwał mi światłowód wjeżdżając w niego śm...

źródło: ookla

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@motoinzyniere dzięki za info. Będę używał tylko po kablu także rozumiem ze przez ich router osiągnę ten max łącza? Widziałem tez ze maja jakas inna ofertę, tez 900/900 ale z innym routerem, jakimś boosterem i coś związane z 4g. Kojarzysz?
  • Odpowiedz